Kolejny zwiastun Arcane. Premiera serialu o League of Legends coraz bliżej

Kolejny zwiastun Arcane. Premiera serialu o League of Legends coraz bliżej

24.10.2021, 15:02:41

Tygodnie dzielą nas od premiery Arcane – serialu opowiadającego historię postaci z uniwersum League of Legends. Umilając czas do publikacji produkcji Riot Games i Netflix zaprezentowały kolejny zwiastun animacji.

Tym razem twórcy skupili się na kontraście między bogatym i szalenie rozwiniętym miastem Piltover oraz jego obskurnym i pogrążonym w biedzie podbrzuszu – Zaun. To właśnie o relacjach obu lokacji opowiadać ma Arcane. Raz jeszcze ukazano ponadto Jinx oraz Vi – siostry, których dorastanie zobrazują trzy pierwsze odcinki.

Nie tylko Jinx i Vi pojawią się jednak w serialu. Oprócz nich fani League of Legends bez wątpienia rozpoznają również choćby Jayce’a i Caitlyn. W produkcji nie zabraknie jednak zupełnie nowych postaci takich jak Vander i Silco – mieszkańców Zaun odgrywających kluczową rolę w kształtowaniu świata. 

Arcane to historia pełna kontrastów. Postacie zostają podzielone, na dwie grupy odpowiadające połowom miasta, z innymi wartościami i prawami. Uzupełniają się, choć są swoimi przeciwieństwami. W tym świecie bohaterowie jednej strony, mogą stać się złoczyńcami dla drugiej. Główni bohaterowie Arcane to postaci, które gracze pokochali w naszych grach, dlatego powinni poczuć się bardzo znajomo, widząc ich na ekranie. Różnice między mediami mogą być jednak odczuwalne, gdy postaci zostają przeniesione do świata filmu – mówił we wrześniu Alex Yee, współtwórca Arcane.

Premiera pierwszego serialu telewizyjnego ze stacji Riot Games odbędzie się dwutorowo – po pierwsze w serwisie Tencent w Chinach, ale również globalnie na platformie Netflix. Wydarzenie zaplanowano na zaledwie kilka godzin po finale Mistrzostw Świata League of Legends. Arcane trafi do ludzi 7 listopada o godzinie 4:00.

Fot. Riot Games

Tagi:
Arcane Netflix serial
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze