Kolejny sprawdzian IHG z tudsoNem po drugiej stronie barykady. Zagra również dycha
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Kolejny sprawdzian IHG z tudsoNem po drugiej stronie barykady. Zagra również dycha

15.04.2020, 05:02:16

Przestój w największych imprezach i oczekiwanie na wysyp polskich turniejów po raz kolejny umilą nam pojedyncze spotkania z udziałem Polaków w internetowych ligach. Dziś na placu boju będziemy mogli śledzić Illuminar Gaming, Team Secret z Filipem „tudsoNem” Tudevem i Sprout z Pawłem „dychą” Dychą na czele. Biało-czerwoni wystąpią w rozgrywkach spod szyldu LOOT.BET oraz Home Sweet Home Cup 2.

O ile w kontekście rodzimych drużyn zaczynamy powoli przenosić się myślami do nadchodzących wielkimi krokami ESL Mistrzostw Polski czy zapowiedzianym hucznie Esport Tour Pro, o tyle przez najbliższe dni musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na ratunek przychodzą niezawodne internetowe cupy, które jeszcze pół roku temu obśmiewaliśmy bez mrugnięcia. W dobie kryzysu z pocałowaniem ręki wzięlibyśmy nawet jednak nawet takie AGO z Nemigą…

Dziś jednak czekają nas zgoła inne starcia, wszak na serwerze po raz kolejny zamelduje się między innymi Paweł „dycha” Dycha, który wraz ze Sprout przebił się do pierwszej trzydziestki światowego rankingu drużyn CS:GO. Niemiecka formacja z Polakiem na pokładzie rozegra premierowe spotkanie w rozpoczętej wczoraj drugiej edycji Home Sweet Home Cup. Rywalem finalistów Games Clash Masters w Gdyni będzie faworyt do triumfu w grupie B, czyli rosyjskie forZe. Podopiecznych Niclasa „enkay Ja” Krumhorna czeka trudna przeprawa, a warto dodać, że później przecież też nie będzie lekko. Zbiór, w którym znajduje się Sprout, uzupełniają w końcu takie ekipy jak Nordavind czy Japaleno.

Kolejny sprawdzian w trakcie budowania nowego składu czeka również Illuminar Gaming. Na ten moment formacja dowodzona od niedawna przez Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego zdążyła przegrać z Endpoint i wygrać ze SMASH, jednak ciężko mówić tutaj o tym, że oba mecze pozwoliły na wyrobienie sobie opinii o nowym składzie IHG. Przed podopiecznymi Adriana „IMD” Piepera w dalszym ciągu ogrom pracy, a obecne efekty treningów będzie można przetestować na Team Secret z Filipem „tudsoNem” Tudevem. Międzynarodowa piątka również dokonała w ostatnim czasie roszady kadrowej, w wyniku której do wyjściowego rosteru wskoczył Martin „PERCY” Wessel.

Harmonogram dzisiejszych meczów z udziałem Polaków:

11:50 – Sprout vs. forZe
14:30 – Illuminar Gaming vs. Team Secret

Fot. Łukasz Twardowski