Kolejny rekord puli nagród The International. Do zgarnięcia jest ponad 40 milionów dolarów

Kolejny rekord puli nagród The International. Do zgarnięcia jest ponad 40 milionów dolarów

03.10.2021, 11:39:31

Pula nagród, o której pasjonaci innych esportowych tytułów nawet nie śnią. Jeśli mowa o gigantycznych pieniądzach do wygrania za grę w turnieju, od razu wiadomo, że chodzi o Dotę2 oraz The International. Tegoroczne Mistrzostwa Świata pobiły kolejny rekord. Do zgarnięcia jest przeszło 40 milionów dolarów.

Święto wszystkich kibiców oraz graczy Dota2 zbliża się wielkimi krokami. Dziesiąta, jubileuszowa odsłona The international rozpocznie się bowiem już za cztery dni. Dotychczas znaliśmy niemal wszystkie szczegóły dotyczące turnieju – obsadę, lokalizację i wiele innych. Zagadkowa pozostawała jednak pula nagród. Teraz wiemy, że ta wyniesie rekordowe $40 018 195.

Fakt, że pula kolejny raz przewyższyła poprzedni rekord nie powinien nikogo dziwić. Taka tendencja utrzymuje się od samego początku serii turniejów i nie wydaje się, aby passa mogła zostać przerwana w przyszłym czy kolejnych latach. 

W ubiegłym roku ze względu na panującą na świecie sytuację The International zostało odwołane. Przez dwa lata miano pieniężnego rekordzisty nosił więc turniej z 2019 roku, który odbył się w Szanghaju. Wtedy uczestnicy walczyli o pulę nagród przekraczającą 34 miliony dolarów.

Jak natomiast rozkłada się tegoroczna kwota w podziale na zajmowane miejsca? Triumfator zgarnie kosmiczne i zabierające dech w piersiach ponad 18 milionów dolarów. Ale na tym milionerzy się nie kończą, bowiem po raz pierwszy w historii takim mianem będą mogli określić się wicemistrzowie. Każdy z nich przypisze na swoje konto co najmniej “bańkę”, co daje w sumie ponad 5 milionów dla poległych w wielkich finale.

Imponujące, prawda? Szkoda tylko, że wszystko to nie zostanie okraszone oklaskami publiki. Dosłownie przed chwilą ogłoszone bowiem, że turniej odbędzie się bez udziału kibiców. Przypomnijmy, że turniej odbędzie się w Szwecji – w tym samym kraju, w którym już wkrótce wystartuje CS-owy Major. To nienajlepszy prognostyk przed strzelankowym świętem.

Fot. Pixabay

Tagi:
The International
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze