Kolejny Brytyjczyk we Fnatic. Pomarańczowi witają nowego trenera

Kolejny Brytyjczyk we Fnatic. Pomarańczowi witają nowego trenera

11.08.2021, 10:13:25

Zmian kadrowych we Fnatic ciąg dalszy. Tym razem roszady poczyniono w sztabie szkoleniowym. Jamie “keita” Hall objął bowiem rolę trenera strategicznego zespołu Counter-Strike: Global Offensive.

Do tej pory pozycję głównego szkoleniowca składu CS:GO sprawował Andreas Samuelsson. Ten po zatrudnieniu nowego trenera nigdzie się jednak nie wybiera. Wsparcie keity umożliwi mu bowiem holistyczne podejście do pracy w sztabie. Zajmie się on rozwojem obu składów – głównego oraz akademii – dbając o kondycję fizyczną i psychiczną graczy, ich rozwój osobisty oraz zawodowy, czy strategię rozwoju formacji.

Kiedy już zdecydowaliśmy, że najlepszym sposobem na odbudowanie zespołu CS:GO będzie przyjęcie międzynarodowego składu, naturalnym kolejnym krokiem po wyborze graczy była również ocena struktury zarządzania. Podczas tej całkowitej przebudowy zespołu chcieliśmy mieć pewność, że dołożyliśmy należytej staranności i skierowaliśmy Fnatic z powrotem na ścieżkę sukcesu tłumaczy Samuelsson.

Zlokalizowanie i powołanie nowego trenera CS nie było łatwym zadaniem. W okresie zmian rozważaliśmy i ocenialiśmy wiele zmian. Kiedy jednak zauważyliśmy, że Jamie nagle stał się wolnym agentem, poczuliśmy, że potencjalnie może być tą osobą, która idealnie wpasuje się w rolę, a następnie zwróciliśmy się do niego z propozycją – dodaje.

Pozycję strategicznego trenera głównego składu objął więc Jamie “keita” Hall – tuż po tym, jak rozstał się z Complexity. W swojej karierze Brytyjczyk zasilał ponadto sztaby Chaos Esports Club, Epsilon Esports czy Method. Jako gracz realizował się do 2017 roku, reprezentując m.in. Reason Gaming.

Skład Fnatic:

  • Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin
  • Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Jamie “keita” Hall – trener strategiczny
  • Andreas „⁠Samuelsson⁠” Samuelsson – główny trener
  • Jesper „⁠JW⁠” Wecksell (rezerwa)
  • Maikil „⁠Golden⁠” Selim (rezerwa)

Hall poszerza więc kadrę Brytyjczyków w Fnatic. Nie tak dawno organizacja ogłosiła bowiem zakontraktowanie Alexa „⁠ALEXa⁠” McMeekina i Williama „⁠meziiego⁠” Merrimana, otwierając się na stworzenie międzynarodowej sekcji po raz pierwszy od 2013 roku. Zmiany personalne mają być zapowiedzią rewolucji, która raz jeszcze poprowadzi Fnatic na szczyt światowego rankingu.

Fnatic z międzynarodowym składem. To rewolucja w kultowym klubie

Fot. DreamHack / Stephanie ''Vexanie'' Lindgren
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze