Kolejna przygoda Wyska. Polak dołącza do Vega Squadron

16.06.2021, 15:37:55

Damian “Wysek” Adamczyk rozpoczyna kolejny etap w swojej rozmaitej karierze. Polski leśnik dołączył bowiem do Vega Squadron, gdzie w letnim splicie powalczy o mistrzostwo LCL. 

Adamczyk w poprzednim splicie reprezentował barwy SINNERS Esports, z którym zawędrował do Play-Inów wiosennego European Masters. Wysek po – nie bójmy się tego powiedzieć – kiepskim rezultacie rozstał się z organizacją i do niedawna jego przyszłość pozostawała zagadką.

– Myślę, że jako gracz bardzo się rozwinąłem, wobec czego poszukuję nowej drużyny, w której mógłbym zostać dżunglerem. Moje cele pozostają niezmienne: wciąż jestem głodny wygranej EU Masters! – zaznaczał wtedy Adamczyk.

Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. W międzyczasie Wysek występował gościnnie w premierowej kolejce Alior Bank Ultraligi, gdzie swoimi genialnymi zagrywkami napędził ruch społeczny #WysekNaWorldsy. No i teraz, kiedy Polak znalazł się już w LCL, gdzie triumfator letniego sezonu zdobywa awans do fazy Play-In mistrzostw świata, nie ma odwrotu.

Co prawda Vega Squadron to drużyna, która w ostatnich sezonach nie potrafiła włączyć się do ligowej czołówki, jednak bogata przeszłość daje nadzieje na przyszłość. Zadaniem Wyska i spółki będzie bowiem nawiązać do cudownego 2019 roku, kiedy to Vega pojawiła się na MSI i o mały włos nie awansowała na Worldsy. 

Skład Vega Squadron na letni sezon wygląda następująco:

  • Kirill “Aoi Haru” Kolupaev
  • Damian “Wysek” Adamczyk
  • Nikita “Keysie” Popov
  • David “MyKey” Garcia Rubio
  • Ali “Mercenary” Musaev

Sezon LCL rozpocznie się juz 26 czerwca i potrwa do ostatnich dni sierpnia. Wakacje z Wyskiem? Bardzo proszę!

Fot. Ultraliga / Radosław Makuch

Tagi:
LCL Vega Squadron Wysek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze