Kolejna afera z HUNDENEM. Heroic zrywa kontrakt i przenosi sprawę do sądu

29.07.2021, 17:16:12

To nie pierwszy raz, kiedy Nicolai “HUNDEN” Petersen znajduje się na świeczniku. Duński szkoleniowiec już raz przeskrobał i to dość wyraźnie, wszak jedno z wykroczeń kosztowało go osiem miesięcy poza oficjalnym stanowiskiem trenerskim. Tym razem sprawa wydaje się jednak zdecydowanie poważniejsza niż jakiś zwykły ban. Heroic zerwało bowiem kontrakt z HUNDENEM, a sprawę skierowało na drogę sądową. O co dokładnie chodzi?

Pokaż mi swoją teczkę

Teczka służy tu jednak tylko za formę przenośni. Chodzi bowiem o księgę taktyk drużyny Heroic, która rzekomo przed turniejem IEM Cologne miała wpaść w niepowołane ręce. I tu pojawia nam się sylwetka Petersena. Trenera, które według oskarżeń miał sprzedać własną drużynę.

To poważne oskarżenia, jednak Heroic z oficjalnym komunikacie z przekonaniem mówi, iż są one prawdziwe. Poza tym jeszcze raz wspomnimy tylko, że Heroic wkroczyło już z całą sprawą na drogę sądową. A takich rzeczy nie robi się w przypadku domysłów, tylko wtedy, kiedy posiada się na coś twarde dowody.

– Na początku lipca, tuż przed inauguracją IEM Cologne, Heroic jednogłośnie postanowiło, że Pan Petersen nie będzie uczestniczyć w turnieju z powodu problemów z zaufaniem – czytamy w komunikacie. – Po tych zdarzeniach Pan Petersen zablokował graczom dostęp do folderu ze strategiami.

Z dalszych komunikatów możemy dowiedzieć się między innymi, iż HUNDEN miał udostępnić wspomniany folder jednemu z głównych konkurentów Heroic w drodze po mistrzostwo IEM Cologne.

No i najważniejsze – organizacja zerwała już kontrakt z Duńczykiem, który jeszcze wczoraj zarzekał się, iż nie ma zamiaru go przedłużać. Cóż, teraz nie ma już co przedłużać. Dziś HUNDEN szuka zapewne dobrego prawnika, bowiem dwa niezależne duńskie sądy uznały, iż istnieją podstawy, aby wszcząć śledztwo w sprawie ewentualnego przestępstwa.

A miało być tak pięknie

W końcu jeszcze niedawno mówiło się o potencjalnych przenosinach Petersena do Astralis – najbardziej utytułowanej organizacji w historii gry. Wydaje się jednak, że afera z rzekomym udostępnianiem folderu z taktykami będzie się ciągnąć za nim długo. I skutecznie uniemożliwi dalszy rozwój kariery.\

Fot. DreamHack / Joao Ferreira

Tagi:
Heroic HUNDEN
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze