Kobiecy skład Valoranta w Complexity: „Będziemy walczyć o równość płci w esporcie”

Kobiecy skład Valoranta w Complexity: „Będziemy walczyć o równość płci w esporcie”

11.09.2021, 12:17:23

Complexity Gaming wcieliło w swoje szeregi jedną z najlepszych drużyn kobiecych na światowej scenie Valoranta. Do kultowej w USA organizacji wstąpiły zawodniczki występujące do tej pory pod szyldem GX3.

To pierwsza w pełni złożona z kobiet drużyna w szeregach Complexity Gaming i drugi skład Valoranta w ogóle. Jak przyznają włodarze – formacja nie ma rywalizować wyłącznie w rozgrywkach czy też poszerzać zasięg klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ważnym zadaniem projektu ma być walka o równość płci w esporcie i gamingu.

GX3 w wyjątkowy sposób ucieleśnia podstawowe wartości naszej organizacji i cieszymy się, że możemy powitać je w rodzinie Complexity powiedział Jason Lake, założyciel i dyrektor generalny Complexity Gaming, a także globalny szef esportu w GameSquare. – Możliwości drużyny w połączeniu z rosnącą platformą wzmacniania pozycji kobiet mogą w znaczący sposób wstrząsnąć światem gier – dodaje.

Dążymy do pozostawienia trwałej spuścizny w świecie esportu zarówno pod względem konkurencyjnym, jak i kulturowym – powiedziała Alimonstr, jedna z zawodniczek. – Podpisanie umowy z renomowaną organizacją, taką jak Complexity, nie tylko zapewni nam narzędzia do poprawy naszej wydajności, ale także platformę do rozpoczęcia ważnych rozmów branżowych na temat zaszczepiania zmian w środowisku – kontynuowała.

Formacja występować będzie pod szyldem Complexity GX3. Wyniki nie będą jednak najważniejszym celem sekcji. Za zakontraktowaniem zawodniczek kryje się światopoglądowa misja. Jak podają przedstawiciele organizacji, zespół podejmie praktyczne kroki na drodze eliminacji toksyczności w gamingowym środowisku. W planach jest ponadto współpraca z organizacjami charytatywnymi i kobiecymi markami, która ma na celu przełamywanie pewnych barier oraz wzmacnianie pozycji kobiet w świecie elektronicznej rozrywki.

Aktualnie formację tworzą cztery zawodniczki. Ogłoszenie piątej nadejdzie niebawem.

Skład Complexity GX3:

  • Lacey „akaL4CE” Dilworth
  • Alice „alimonstr” Lew
  • Annie „Aniemal” Lee
  • Madison „maddiesuun” Mann

Coplexity G3 to dziesiąty skład w rozbudowanych szeregach klubu. Organizacja obecna jest już na scenach dziewięciu tytułów esportowych. Niebieską gwiazdę widzimy nie tylko w rozgrywkach Valoranta, ale również Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite, FIFA, Apex, Madden, MTG: Arena, Limit Guild czy Hearthstone.

TSM stawia na kobiety. Damska drużyna Valorant w szeregach organizacji

Pierwszym sprawdzianem kobiecej sekcji Complexity będą kwalifikacje do VCT Game Changers, które wystartują 24 września. 

Fot. Complexity

Tagi:
Complexity Gaming Complexity GX3
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze