Kobieca sekcja Dignitas rozszerza działalność. Panie zobaczymy też na scenie Valoranta

16.05.2020, 11:14:00

Jedna z najlepszych drużyn w historii kobiecego Counter-Strike’a poszerza swoje horyzonty. Cały zespół Dignitas nie będzie rywalizować wyłącznie na scenie wspieranej przez Valve, ale karierę kontynuować będzie też w świecie Valoranta.

Pierwszym wyzwaniem kobiecej sekcji Dignitas na odkrywanym od niedawna terenie będą dwa turnieje internetowe. Żółto-czarne zobaczymy w akcji w ramach ANEW VALORANT Women’s 1K Open, a także Elite Esports Rivalry Bowl International.

Dignitas od dawna przoduje w świecie kobiecego esportu – zaznaczył Michael Prindiville, dyrektor generalny NME oraz Dignitas . – Od czasu zakontraktowania damskiej sekcji w 2017 roku zespół zdobył pod sztandarem klubu cztery międzynarodowe trofea. Przenosiny dziewczyn na scenę Valoranta jest pierwszym krokiem w ramach inicjatywy na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet, którą organizacja zaplanowała na najbliższe miesiące. Naszym celem jest stać się liderem wśród organizacji esportowych zatrudniających i edukujących kobiety aspirujące do bycia profesjonalnymi zawodniczkami, twórcami treści czy po prostu kibicami – dodał.

W świecie Counter-Strike: Global Offensive reprezentantki Dignitas niejednokrotnie rozstawiały przeciwniczki po kątach. Organizacja dwa razy z rzędu zdobyła mistrzowski tytuł Intel Challenge w Katowicach (2018 i 2019 rok), wygrywając przy tym dwie edycje GIRLGAMER Esports Festival w Maku i Lizbonie. To również stałe bywalczynie podium kultowego Copenhagen Games.

Jako pionierki w świecie kobiecego esportu nieustannie szukamy nowych możliwości rozwoju i kontaktu z kibicami, jednocześnie utrzymując przewagę nad konkurencją – powiedziała kapitan zespołu i dwukrotny mistrz świata Emmalee „EMUHLEET” Garrido . – Gdy pojawiła się możliwość przenosin na scenę Valoranta, szybko uznałyśmy tę grę za słodki punkt łączący tytuł esportowy wymagający wysokich umiejętnościach a produkcją, która spodobała się szerszej publiczności – kontynuowała.

Skład Dignitas:

  • Emmalee „EMUHLEET” Garrido
  • Amanda „rain” Smith
  • Kiara „milk” Makua
  • Melisa „Theia” Mundorff
  • Julie „Bouchard” Bouchard – testy

Jako panujące mistrzynie świata CS: GO, damska sekcja Dignitas zawsze była klejnotem w koronie DIG – zakomunikował dyrektor generalny DIG James „ Bakery ” Baker . – Etyka pracy i zaangażowanie kapitana zespołu EMUHLEET w kobiecą społeczność graczy znajduje odzwierciedlenie w oddanym zespole, który, jestem pewien, osiągnie sukces i dzięki Valorantowi dotrze do nowej publiki – czytamy dalej.

Co istotne – zespół nie zrezygnuje z gry w Counter-Strike: Global Offensive, rywalizując w dwóch tytułach równolegle. To pierwsza damska sekcja na świecie, która zdecydowała się na podobny krok.

Obecność na scenie Valoranta oznacza, że Dignitas eksploruje aktualnie sześć scen esportowych. W szeregach organizacji widzimy dodatkowo dywizje League of Legends, Rocket League, Super Smash Bros, Clash Royale, a także Counter-Strike: Global Offensive.

Fot. ESL / Viola Schuldner

Tagi:
Dignitas VALORANT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze