Kobieca drużyna Valorant w devils.one

Kobieca drużyna Valorant w devils.one

24.09.2021, 08:26:18

Tego w historii devils.one jeszcze nie było – zakomunikowali włodarze diabelskiej organizacji, ogłaszając przy tym zakontraktowanie nowej sekcji. W szeregi klubu wstąpiła kobieca drużyna Valoranta.

O inwestycji w scenę Valoranta – i to w damskiej odsłonie – włodarze devils.one poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych. To pierwsza organizacja nad Wisłą, która zdecydowała się wesprzeć kobiecy skład na scenie stworzonej wokół tytułu Riot Games.

Na czele kadry stanęła Kamila “firingirl” Kopij – zawodniczka do niedawna reprezentująca Izako Boars na scenie Counter-Strike: Global Offenive. To bez wątpienia najbardziej doświadczona członkini zespołu. Z rozgrywek CS:GO kojarzyć możecie również Sandrę “tiffę” Korczyc znaną choćby z projektu Bobaski.

Kopij i Aleksandra „AL3XANDRAS” Hanula zdążyły już zresztą na polskiej scenie kobiecego Valoranta namieszać. To one bowiem zgarnęły mistrzowski tytuł inauguracyjnej odsłony eLadies Valorant Cup.

Skład devils.one:

  • Aleksandra „AL3XANDRAS” Hanula
  • Angelika „Angeliya” Mikutowicz
  • Kamila „firingirl” Kopij
  • Paulina „Wo11ie” Krzemińska
  • Sandra „tiffaa” Korczyc

Najbliższym sprawdzianem devils.one będą rzecz jasna kwalifikacje do historycznego VALORANT Champions Tour 2021: Game Changers EMEA. W zawodach bezpośrednio wspieranych przez Riot Games udział wezmą najlepsze przedstawicielki światowej sceny. Jeśli chodzi natomiast o krajowe zmagania – na horyzoncie maluje się już druga edycja eLadies Valorant Cup.

Choć devils.one uzyskało miano prekursorów wspierających kobiecą scenę Valoranta w Polsce, na świecie to tendencja coraz bardziej popularna. Tylko w ostatnich tygodniach na podobny ruch zdecydowali się przedstawiciele Guild Esports, TSM czy Complexity.

W szeregach devils.one widzimy ponadto graczy League of Legends, Teamfight Tactics, Wild Rift oraz Rainbow Six: Siege.

Tagi:
devils.one firingirl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze