Klich, Rybus i komentarz Szpakowskiego. Polacy zmierzą się z Ukraińcami w FIFA 20

Klich, Rybus i komentarz Szpakowskiego. Polacy zmierzą się z Ukraińcami w FIFA 20

14.04.2020, 13:36:26

Zadośćuczynienie dla kibiców biało-czerwonych trwa w najlepsze. Po łatwej przeprawie z Finlandią przyszła pora na bitwę z naszymi sąsiadami – Ukrainą. Maciej Rybus i Mateusz Klich staną do walki na wirtualnym boisku, gdzie zmierzą się z nietuzinkowym duetem – Jewhenem Konoplanką i Oleksandrem Zinchenką.

To nie pierwsze przetarcie reprezentantów Polski na wirtualnym boisku po odwołaniu wszelkich zawodów sportowych. Pod koniec marca krajowy duet w postaci Krzysztofa Piątka i Krystiana Bielika zmierzył się z Finlandią i… wygrał w cuglach. 

Na naszych wojowników nie było mocnych, o czym dobitnie przekonali się Glen Samara i Pyry Soiri. Obaj rodacy pojawili się na boisku raz w starciu jeden na jednego. Bielik zmasakrował swojego przeciwnika wynikiem 5:2, natomiast Piątek dołożył niewiele gorsze rezultat – 3:1. Być może Ukraińcy złożyli protest (tak naprawdę, to nic dziwnego, gdyby faktycznie tak było), w końcu kto nie miałby pełnych, spodni stojąc przed tą dwójką i mając w pamięci niedawne lanie na Finach?

Jeden z dzisiejszych wyselekcjonowanych brylował ostatnio w innych esportowych dziedzinach, choć brylował to może zbyt mocne określenie. Mateusz Klich wziął udział w charytatywnym meczu CS:GO, gdzie na serwerze zjawiło się dziesięciu krajowych piłkarzy. Ukochana strzelanka wszystkich Polaków nie okazała się domeną 29-latka, jednak zarówno wtedy, jak i teraz chodzi przede wszystkim o ziarno dobrej zabawy w tym trudnym dla wszystkich czasie.

– Nie zdarzyło mi się zarwać treningu, bo tak bardzo wciągnął mnie jakiś tytuł. To normalne dla zawodowych piłkarzy – futbol jest najważniejszy mówił nam pod koniec ubiegłego roku Klich. Teraz piłkarze mogą liczyć na lekki upust od treningów, więc miejmy nadzieję, że zawodnik Leeds United ostatnią noc spędził szlifowaniu umiejętności w FIFA 20, bo te będą dziś niezbędne.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o piłkarsko-esportowych crossach, to dziś o godzinie 15:00 nastawcie swoje internetowe odbiorniki na Weszło FM. Gośćmi audycji “Weszło w esport” będą wspomniany Krystian Bielik oraz Wojciech Pawłowski. 

Początek meczu Polska-Ukraina zaplanowano na 19:00. Format starcia będzie bliźniaczy do bitwy z Finlandią – dwa pojedynki jeden na jeden. Całe spotkanie, podobnie jak to z Finlandią, skomentuje legenda sportowego mikrofonu – Dariusz Szpakowski. Transmisja odbędzie się na w mediach społecznościowych profilu Łączy nas piłka.

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze