klaudia w organizacji Beckhama. Guild stawia na kobiecą drużynę VALORANT

klaudia w organizacji Beckhama. Guild stawia na kobiecą drużynę VALORANT

22.09.2021, 10:57:15

Brytyjska organizacja esportowa współtworzona przez Davida Beckhama wkracza na kobiecą scenę Valoranta. Guild Esports wciągnęło w swe szeregi zespół występujący do tej pory jako Project X. W składzie znalazło się miejsce dla Amerykanki polskiego pochodzenia – Klaudii “klaudii” Beczkiewicz.

Powstanie Guild X – bo tak nazywać będzie się kobieca formacja występująca pod szyldem Davida Beckhama – ogłoszono za pośrednictwem mediów społecznościowych. Złożony z pięciu zawodniczek skład rywalizował do tej pory pod sztandarem Project X. Na scenie obecny był od kwietnia, a ich ostatnim sukcesem był triumf w Women in Games Valorant Community Cup.

Formacja podpisała z Guild Esports roczne kontrakty z możliwością przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy. W czasie obowiązywania umów zawodniczki otrzymywać będą regularne pensje.

Zespół tworzy międzynarodowa mieszanka wybuchowa. W kadrze widzimy bowiem Rosjankę, Turczynkę, Niemkę, Francuzkę oraz Amerykankę pochodzącą z Polski. Klaudia “klaudia” Beczkiewicz – kapitan Guild X – nad Wisłą jest zresztą doskonale znana. Zasłynęła z obecności w czołówce kobiecej sceny Counter-Strike: Global Offensive, reprezentując Galaxy Racer, Assasins czy CLG Red.

Kiedy zaczęłyśmy szukać organizacji, chciałyśmy znaleźć miejsce, które poważnie potraktuje nas i nasz rozwój jako profesjonalnych zawodniczek. Guild dało nam całkowitą pewność, że będziemy w stanie stworzyć w ich szeregach spuściznę. Jesteśmy bardzo podekscytowane zaangażowaniem Guild nie tylko w nas, ale także w przyszłość świata esportowego Valoranta i planujemy zainspirować coraz więcej graczy do dołączenia do niej poprzez Guild Academy – mówiła Klaudia „klaudia” Beczkiewicz.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy powitać w Guild nasz pierwszy całkowicie żeński zespół. Zapewnienie kobietom drogi do integracji i rozwoju w branży jest ważne dla przyszłości ekosystemu esportu, ponieważ jego popularność rośnie, a globalne marki starają się dotrzeć do powiększającej się i zróżnicowanej publiczności przyznał Kal Hourd, dyrektor wykonawczy klubu.

Skład Guild X:

  • Klaudia “klaudia” Beczkiewicz
  • Yağmur “Smurfette” Gündüz
  • Vivian “roxi” Schilling
  • Anastasia “Glance” Anisimova
  • Sophia “Kim” Benfakir

Kobiecy skład Valoranta w Complexity: „Będziemy walczyć o równość płci w esporcie”

Guild X widzimy na liście uczestników wydarzenia VCT Game Changers EMEA, które skupi wokół siebie wyłącznie żeńskie drużyny VALORANTA. Zawody wystartują 27 września i za zadanie mają pobudzić rozwój damskiej sceny stworzonej wokół tytułu Riot Games.

Oprócz kobiecej sekcji VALORANT w szeregach Guild Esports widzimy ponadto graczy Fortnite, Rocket League, FIFA, a także męski skład VALORANT. 

Fot. Fredrik Nilsson

Tagi:
David Beckham Guild Esports Guild X klaudia Project X
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze