Klątwa dogrywek nie straszna Team Queso. Polacy dwa mecze od VCT Challengers

23.07.2021, 15:57:51

Polacy reprezentujący hiszpańską organizację Team Queso postawili kolejne ważne kroki w stronę awansu do VCT Challengers 2. Kamil „krytyq” Dudek i jego kompani uporali się wczoraj z czeskim miksem Farmers by po dreszczowcu zanotować także triumf w premierowym starciu w ramach zamkniętych kwalifikacji przeciwko WAVE Esport. Już dziś biało-czerwoni staną w szranki z brytyjskim TENSTAR, a ewentualne zwycięstwo przybliży ich do głównego etapu zmagań. 

W pierwszej kolejności Tselmeg „xuss” Tsolmon i spółka zameldowali się na serwerze przeciwko skazywanemu na pożarcie Farmers. Czesi zostali rozjechani 13:2, 13:1, więc Polacy mieli jeszcze sporo czasu, aby przygotować się na zawodników niemieckiej organizacji WAVE. W międzyczasie zacięty bój toczył Patryk „Patitek” Fabrowski, który wspólnie ze swoimi kompanami z Heretics musiał się srogo napocić, by ostatecznie pokonać francuski miks Bref.

Zamknięte kwalifikacje Queso rozpoczęło z kolei od zgarnięcia wybranego przez WAVE Binda. Polacy mogli całe BO3 zakończyć nawet rezultatem 2:0, gdyż na Iceboxie wysunęli się na prowadzenie, jednak w najbardziej newralgicznym momencie przegrali sytuację 2 vs. 5, przez co Robertas „Carcass” Mikuckis i spółka byli w stanie doprowadzić do dogrywki. Po szalonej końcówce ostatecznie wszystko przeniosło się na Breeze.

I choć na Breezie również wydawało się, że Polacy będą w stanie w miarę spokojnie wyjaśnić losy serii, to ostatecznie zaserwowany nam został kolejny dreszczowiec. Jakub „maniek” Mańkowski swoją genialną dyspozycją napędzał jednak kolejne rundy zgarniane przez nadwiślański kolektyw i również w doliczonym czasie gry dołożył solidną cegiełkę do końcowego triumfu.

W międzyczasie Heretics z Patitkiem na czele mierzyło się za to z odświeżonym rosterem Ninjas in Pyjamas. Po iście szalonym spotkaniu były zawodnik G2 Esports mógł jednak świętować triumf, przez co przy pomyślnych wiatrach może spotkać dziś na swojej drodze Queso w meczu o awans do VCT Challengers. Kolejnym przeciwnikiem Fabrowskiego i spółki będzie Team Finest.

Kolejne spotkania w ramach kwalifikacji VCT Challengers rozpoczną się o godzinie 18:00. Poczynania Team Queso wraz z polskim komentarzem będziecie mogli śledzić w tym miejscu.

Fot. XPG Invicta

Tagi:
Heretics patitek Team Queso VCT Challengers
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze