Jak mecz tygodnia, to z iHG i Pompą w rolach głównych. Czas na jazdę bez trzymanki

02.02.2021, 12:23:25

Trzeci tydzień to nie przelewki. Powoli kształtuje się już rozgrywkowa hierarchia, rosną nam ligowi bohaterowie i zespoły, na które coraz trudniej patrzeć z powagą. Co tym razem przyniesie nam Alior Bank Ultraliga 5: Mistrzostwa Polski?

Nie oszukujmy się – przede wszystkim czekamy na mecz tygodnia. A w trzeciej kolejce przyszykowano dla nas prawdziwą gratkę. Oto bowiem nadchodzi klasyk nad klasykami – istny symbol polskiej sceny League of Legends. Illuminar Gaming raz jeszcze stanie naprzeciw 7more7 Pompa Teamu. Kto wie, być może zobaczymy więc oficjalną walkę o miano drugiej siły w kraju?

Wielkie Oko ma za sobą rewelacyjny start zmagań i wciąż czyste konto. Cztery zwycięstwa z rzędu nie wzięły się znikąd, choć podkreślmy – nie był to pokaz istnej dominacji. Zaznaczyć trzeba przy tym, że IHG nie miało przed sobą ogromu skomplikowanych zadań. Z jednej strony ograło K1CK, z drugiej radziło sobie z “zamykaczami tabeli” spod sztandarów Gentlemen’s Gaming, Komil&Friends czy Teamu ESCA Gaming.

Podobne doświadczenia ma za sobą 7more7 Pompa Team. Wygrane z devils.one, Teamem ESCA Gaming czy Gentlemen’s Gaming były rzeczą z zasady konieczną, by walczyć o miano jednych z najlepszych. Kiedy przyszło jednak do poważniejszego wyzwania – Pompa nie podołała. Trudno się jednak dziwić – AGO ROGUE wygląda jak maszyna nie do zatrzymania. 

Ale pełna wspaniałości historia sceny czy walka o czołowe lokaty w tabeli to nie jedyny motor napędowy meczu tygodnia. Emocje podkręca starcie na środkowej alei. Z jednej strony Mateusz “Czajek” Czajka, z drugiej Marcin “Warszi” Surała. Wbijając do iHG, młody Czajka zabrał miejsce na midzie Warsziemu. Transfer zrodził przy tym wiele kontrowersji. Bo dlaczego tak utalentowany chłop miałby marnotrawić swój potencjał w zespole, który ostatnio nie dostał się nawet na European Masters? Równolegle zakontraktowanie Warsziego w Pompie odbyło się przy akompaniamencie oklasków i w deszczu komplementów. – Przemyślana decyzja – zaznaczano z optymizmem. 

I cóż – pierwsze tygodnie pokazują, że o ile w przypadku Surały społeczność się nie myliła, o tyle Czajek zaczyna dowozić. Po pierwszych meczach obie formacje przy wsparciu swoich midlanerów mogą realnie powalczyć o podium i wyjazd na europejskie zmagania. Tym bardziej potyczka iHG i Pompy zasługuje na szczególne naświetlenie.

Harmonogram pierwszego dnia trzeciej kolejki Ultraligi:

  • 17:30 – Team ESCA Gaming vs. AGO ROGUE
  • 18:30 – Illuminar Gaming vs. 7more7 Pompa Team
  • 19:30 – devils.one vs. Gentlemen’s Gaming
  • 20:30 – K1CK vs. Komil&Friends

Co jeszcze czeka nas pierwszego dnia trzeciej kolejki? AGO ROGUE pobiegnie po wygraną z Teamem ESCA Gaming i piąte zwycięstwo z rzędu. devils.one spróbuje przygwoździć Gentlemen’s Gaming na dnie tabeli. A Komil&Friends czeka niełatwe zadanie podczas konfrontacji z K1CK.

Wszystkie dzisiejsze spotkania obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Archiwum największych kozaków na midzie
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze