Kikis wraca na górną aleję, by podbić francuską ligę
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

Kikis wraca na górną aleję, by podbić francuską ligę

19.05.2020, 15:38:00

Mateusz „Kikis” Szkudlarek nie będzie kontynuować kariery w polskiej Ultralidze. Doświadczony zawodnik zmienił pełnioną dotychczas rolę i powrócił na górną aleję w barwach francuskiego Teamu MCES.

Jeszcze w barwach Illuminar Gaming Kikis zajął w trzecim sezonie polskiej Ultraligi czwarte miejsce. Zawodnik doświadczony w bojach na najwyższym poziomie kontynentalnym oraz światowym nie wystąpił więc nawet w European Masters. W poszukiwaniu rozwoju i – kto wie – być może powrotnej ścieżki do LEC Szkudlarek postanowił zakorzenić się we Francji.

Skład Teamu MCES, który poprzedni sezon we francuskiej lidze zakończył na dalekiej, bo dopiero siódmej lokacie, oprócz Kikisa tworzy dwóch Francuzów, Belg oraz Włoch. Po dziewięciu latach znów przecinają się ścieżki Mateusza oraz Amaury’ego „Moopza” Minguerche. Po trzech latach Polak pod jednym sztandarem znów spotka się z kolei z Kublaiem „Kubzem” Barlasem – głównym trenerem składu.

Kadrę uzupełniają ponadto Charly „Djoko” Guillard, David „Jester” Ta oraz Pierpaolo „Saddy” Oliva. – Mamy nadzieję, że mieszanka doświadczenia i młodości sprawi, że przeżyjemy wielkie emocje na Summoner’s Rift – skromnie zakomunikowali włodarze podczas ogłoszenia składu.

Opuszczenie polskiej ligi na rzecz francuskich rozgrywek nie jest jednak jedyną zmianą w karierze Szkudlarka. Kikis postanowił bowiem zrezygnować z obowiązków leśnika, by ponownie spróbować swoich sił na górnej alei. – Nie oczekujcie ode mnie gry w styli jeden kontra 9, ponieważ na górnej linii gram od tygodnia. Mimo to mój Maokai jest już dość gorący, więc bądźcie ostrożni – napisał na Twitterze.

Obrona górnych obszarów Summoner’s Rift nie jest Kikisowi obca. Wiele lat temu domyślną pozycją Polaka był przecież właśnie top lane, na którym zwyciężył nawet wiosenny split EU LCS w 2016 roku. Do wyjścia poza strefę komfortu zmotywował go powrót na krajowe podwórko, gdy w 2018 roku został zakontraktowany przez Illuminar Gaming.

Skład Team MCES:

  • TOP: Mateusz „Kikis” Szkudlarek
  • JUNGLE: Charly „Djoko” Guillard
  • MID: David „Jester” Ta
  • CARRY: Pierpaolo „Saddy” Oliva
  • SUPPORT: Amaury „Moopz” Minguerche
  • TRENER: Kublai „Kubz” Barlas

Letni split  LFL wystartuje 28 lipca. Oprócz Teamu MCES w rozgrywkach udział wezmą: GamersOrigin i LDLC OL – kolejno półfinalista i zwycięzca European Masters, a także Izi Dream, GameWard, Misfits Premier, Solary i Vitality.Bee.