Nikt nie jest nietykalny. kennyS na ławce G2 Esports!

05.03.2021, 09:31:41

Kenny „kennyS” Schrub został niespodziewanie odsunięty od głównego składu G2 Esports. Jedna z największych gwiazd w historii organizacji usiadła na ławce rezerwowych.

Po transferze Nikoli “NiKo” Kovača do G2 Esports przed zespołem miała rozbłysnąć świetlana przyszłość. Wysokie stężenie gwiazdorskiego pierwiastka i bagaż indywidualnych umiejętności nie wpłynęły jednak rewolucyjnie na postawę formacji. Ba, wreszcie cierpliwość skończyła się do tego stopnia, że zażądano zmiany.

Ofiarą kadrowych przetasowań tym razem stał się kennyS – dwudziestopięcioletni gwiazdor, który swoimi wyczynami z AWP na stałe zapisał się w esportowej historii. I choć zmiana na pierwszy rzut oka może wydawać się kontrowersyjna, rezultaty formacji mówią zupełnie inaczej. Decyzję podjął sztab szkoleniowy klubu po licznych dyskusjach wewnątrz zespołu.

Miejsce kenny’egoS w głównym składzie zajął Audric „⁠JaCkz⁠” Jug. Do macierzy powrócił tym samym po trzech miesiącach spędzonych w rezerwach formacji.

G2 Esports ma za sobą fatalny koniec 2020 i początek 2021 roku. Ekspresowe pożegnania z turniejami BLAST, a także brak awansu do play-offów Intel Extreme Masters Katowice są tego najlepszym wyrazem. W tym czasie Schrub nie był w stanie wziąć ciężaru gry na swoje barki i – jeśli chodzi o grę indywidualną – pozostawiał po sobie dużo do życzenia.

Skład G2 Esports:

  • François „⁠AmaNEk⁠” Delaunay
  • Nemanja „⁠nexa⁠” Isaković
  • Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač
  • Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač
  • Audric „⁠JaCkz⁠” Jug
  • Damien „⁠maLeK⁠” Marcel (trener)
  • Kenny „⁠kennyS⁠” Schrub (ławka rezerwowych)

KennyS jest filarem G2 i legendą na scenie – powiedział Damien „maLeK” Marcel, szkoleniowiec sekcji. – Dzieliliśmy się razem niesamowitymi chwilami i wspomnieniami. Wszyscy uważamy, że nowy dom dla niego, choć trudny, będzie doskonałą okazją do pozostania na szczycie. Cieszymy się, że JaCkz wrócił do zespołu, wnosząc do ekipy talent, kreatywność i nowy balans. Zmiana pozycji NiKo jako hybrydowego AWPera daje nam bardziej otwarte podejście, a jednocześnie zapewnia większą elastyczność w naszej grze i obecnej mecie. Chociaż są słodko-gorzkie, jesteśmy przekonani, że roszady przywrócą świetność G2 – kontynuował.

Francuz został odsunięty od wyjściowej kadry G2 Esports po czterech latach aktywnej gry na najwyższym światowym poziomie. Na początku 2017 roku to m.in. wokół niego rozpoczęto projektowanie krajowego super-zespołu w barwach organizacji. Po spektakularnym niewypale i licznych zmianach kadrowych snajper pozostał jednak kluczową postacią  drużynie. Do wczoraj był zresztą ostatnim wspomnieniem po próbie zaprojektowania „dream teamu”.

Nieobecność kenny’egoS w aktywnym składzie sprawiła, że w zespole nastąpiło przetasowanie rolami. Obowiązki snajpera przejął bowiem… NiKo, co – zdaniem trenera – ma wpłynąć na większą elastyczność w obecnej mecie”.

JaCkz natomiast wraca do akcji po trzymiesięcznym pobycie na ławce. W czasie absencji Francuz występował w mniej znaczących rozgrywkach, tworząc mix DBL Poney razem z byłymi reprezentantami G2 Esports: bodyym i ⁠Lucky⁠m. Udało im się nawet zdobyć tytuł mistrza i wicemistrza ESEA Winter Cash Cup, natykając się przy tym na Polaków.

kennyS: Dynastia Kovačów jest najbardziej utalentowaną w historii Counter-Strike’a

Debiut G2 Esports bez kenny’egoS nastąpi 13 marca. Pierwszym rywalem NiKo i spółki będzie Ninjas in Pyjamas w ramach rozgrywek grupowych ESL Pro League.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder
Tagi:
G2 Esports JaCkz KennyS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze