Karbownik kontra milosz93 w meczu charytatywnym. Legia zbiera środki dla Powstańców Warszawskich

10.04.2020, 19:18:55

Legia Warszawa zorganizuje Mecz Charytatywny dla Powstańców Warszawskich. W spotkaniu, które rozegra się na wirtualnej murawie FIFA 20, udział wezmą Michał Karbownik i Miłosz „milosz93” Bogdanowski – kolejno obrońca Legionistów i zawodnik esportowej sekcji.

Symboliczny pojedynek rozegra się w jednym celu: ma być wyrazem wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Jak zaznaczają włodarze Legii, w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 ci wymagają nadzwyczajnej opieki. Mecz w FIFA jest jednym z elementów akcji prowadzonej we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacją Legii. Zbiórka pieniędzy odbywa się w TYM miejscu.

Czas pandemii to trudna próba dla nas wszystkich. Jak wiadomo, osoby starsze znajdują się obecnie w najtrudniejszej sytuacji, nie tylko społecznej, ale często ekonomicznej i cywilizacyjnej.  Obowiązkiem największej warszawskiej społeczności skupionej wokół Legii Warszawa jest pomoc tej grupie. Bohaterowie z 1944 roku są dla nas grupą szczególną, więc przy okazji świąt wielkanocnych, szczególnie o nich zadbajmy – mówi Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

W charytatywnym meczu po dwóch stronach esportowego boiska staną zawodnicy Legii. Michał Karbownik na co dzień tworzy defensywną linię w drużynie piłkarskiej. Miłosz „miłosz93” Bogdanowski jest z kolei graczem kładącym podwaliny pod esportowe struktury klubu.

Przed spotkaniem Wojskowi zorganizują dodatkowo ponadgodzinną transmisję ze studia, podczas której usłyszymy nie tylko Bogdanowskiego, ale również Dariusza Miodulskiego – prezesa klubu, Annę Miodulską – prezes Fundacji Legii, Aleksandra Vukowicia – trenera piłkarskiej drużyny, dyrektora MPW Jana Ołdakowskiego oraz Pawła Wszołka – piłkarza Legii i reprezentanta Polski. Wszyscy będą zachęcać do przekazywania datków.

Legia Warszawa i jej kibice od zawsze pamiętają o wydarzeniach z 1944 roku i ich niezłomnych bohaterach. Każdego roku, gdy zbliża się kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, klub i kibice podejmują szereg działań związanych z kultywowaniem pamięci o Powstaniu Warszawskim – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Wielkanocny Mecz Charytatywny będzie transmitowana na profilu klubu na Facebooku z bogatą oprawą antenową w sobotę 11 kwietnia. Relacja rozpocznie się o godz. 17.00. Całość zebranych środków Fundacja Legii rozdysponuje na najbardziej pilne potrzeby Powstańców, a więc leki, żywność i gotowe posiłki. Zbiórka potrwa do 13 kwietnia.

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza

Tagi:
Legia Warszawa milosz93
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze