Kadra na Berlin skompletowana, ale walka o triumf w VCT Challengers EMEA trwa w najlepsze

Kadra na Berlin skompletowana, ale walka o triumf w VCT Challengers EMEA trwa w najlepsze

20.08.2021, 14:47:43

O ile już wczorajszego wieczoru została skompletowana kadra Europy na VCT Masters w Berlinie, o tyle weekend stanie pod znakiem decydujących spotkań w ramach VCT Challengers EMEA. Punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się finał drabinki przegranych, w której powalczą reprezentanci G2 Esports oraz Gambit Esports, a nieco później na serwerze znów zamelduje się polski duet z Acend w postaci Patryka „starxo” Kopczyńskiego oraz Aleksandra „zeeka” Zygmunta, który powalczy z tureckim powerhousem grającym pod szyldem SuperMassive Blaze. 

Spotkania mające wyłonić ostatnich reprezentantów Starego Kontynentu na interkontynentalnych zmaganiach VCT Masters Berlin z założenia miały dostarczyć mnóstwo emocji. Śmiało można stwierdzić, że koneserzy nie mogą się czuć się zawiedzeni, gdyż zarówno potyczka Team Liquid z Gambit, jak i bój G2 z Giants, dostarczyły mnóstwo skrajnych wrażeń. Adil „ScreaM” Benrlitom i jego kompani nie zapewnili sobie awansu na Worldsy, a co za tym idzie w stolicy Niemiec zobaczymy zupełnie inną reprezentację niż na Islandii.

Dziś na serwerze spotkają się dwie formacje, które na VCT Challengers EMEA nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Bezpośrednie przetarcie Acend z SuperMassive Blaze będzie niezwykle ciekawym matchupem, przede wszystkim z uwagi na niedoszły transfer Mehmeta Yağıza „cNeda” İpeka. Naturalnie mecze o seeding nie generują tyle emocji, co poprzednie potyczki, jednak każdy z pewnością będzie chciał zademonstrować siłę przed wylotem do Berlina. Warto też podkreślić, że podopieczni austriackiej organizacji z dwoma Polakami na czele nie przegrali jeszcze żadnej serii od momentu dołączenia zeeka.

Harmonogram dzisiejszych meczów: 

  • 17:00 – Gambit Esports vs. G2 Esports
  • 19:00 – Acend vs. SuperMassive Blaze

Wszystkie spotkania w ramach VALORANT Champions Tour wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Acend

Tagi:
Acend G2 Esports Gambit Esports STARXO SuperMassive Blaze VCT Challengers EMEA zeek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze