K1CK czy devils.one – kto już dziś pożegna się z marzeniami o mistrzostwie Ultraligi?

10.03.2021, 15:36:23

Pierwszy uczestnik play-offów Ultraligi pożegna się dziś z rozgrywkami. Gracze K1CK i devils.one staną więc do meczu o wszystko – utrzymanie się w grze o mistrzostwo i European Masters lub koniec przygody z sezonem na piątym miejscu.

Emocje po triumfie Illuminar Gaming nad 7more7 Pompa Teamem powoli opadają. Ekscytacja rozwijającą się fazą pucharową znacznie jednak wzrasta. Choć podopieczni Sergiusza „nitrozyniaka” Górskiego uznali wyższość rywali, wciąż utrzymują się w stawce. Przegrany dzisiejszego spotkania nie dostanie jednak drugiej szansy. Klęska K1CK lub devils.one oznaczać będzie wylot z ligi.

Naprzeciw siebie z jednej strony staną drużyny kompletnie różnie, z drugiej – w wielu aspektach bardzo podobne. W największym stopniu graczy K1CK i devils.one dzieli oczywiście doświadczenie. O ile ekipę Łukasza „puki style’a” Zygmunciaka otwarcie możemy nazwać starymi wygami, o tyle Diabłom bliżej do młodych wilków. Czeka nas więc spotkanie esportowych boomerów z LoL-owymi zoomerami. Wystarczy wspomnieć, że zawodnika K1CK o największym stażu oddziela aż osiem lat różnicy od najmniej doświadczonego gracza devils.one.

Kiedy jednak przyjrzymy się historii zespołów w piątym sezonie – okazuje się, że wiele je łączy. I nie mówimy tu wyłącznie o remisie w bezpośrednich starciach BO1. W trakcie fazy zasadniczej eksperci wielokrotnie podkreślali przecież problemy towarzyszące wspomnianym formacjom. Choć drzemiący w nich potencjał niejednokrotnie dawał o sobie znać, zbyt często jak na ścisłą czołówkę kraju przez ich ruchy przemawiały błędy. To, która z sekcji ograniczy je do minimum, może zaprowadzić ją do czołowej czwórki zawodów.

17:00 – K1CK vs. devils.one – BO5

Wygrany utrzyma się w stawce i już za tydzień powalczy z 7more7 Pompa Teamem o awans na podium. Obecność w najlepszym tercecie Ultraligi zapewni zwycięzcy bilet na European Masters, a także ciągłą możliwość wkroczenia do wielkiego finału. Przegrany dzisiejszej konfrontacji do walki na Summoner’s Rift powróci natomiast dopiero w sezonie szóstym.

Czy K1CK postawi pierwszy krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu? A może to devils.one rozpocznie drogę po odzyskanie ultraligowego trofeum? Przekonamy się o tym już dziś. Ultraligowy wieczór rozpocznie się o 17:00 studiem przedmeczowym, przez które przeprowadzą nas Michał „Avahir” Kudliński, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk i Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Wszystkie mecze w ramach Alior Bank Ultraligi wraz z polskim komentarzem będziecie mogli naturalnie śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Polsat Games
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze