K1CK po zemstę za przegrany finał z LDLC OL

K1CK po zemstę za przegrany finał z LDLC OL

27.08.2020, 10:04:40

To oni zatrzymali mocarne K1CK Neourf na drodze po mistrzostwo European Masters. Marzena biało-czerwonych stłamsili zresztą bestialsko – po szybkim, trzymapowym finale. Dziś role zwycięzcy i przegranego być może się odwrócą. Polski zespół otrzymał bowiem niepowtarzalną okazję do rewanżu nad LDLC OL – i to już w fazie grupowej!

Po środowych meczach grupowych polscy kibice mogli położyć się do łóżek w dobrych nastrojach. AGO ROGUE wreszcie pokazało siłę srebrnych medalistów Ultraligi, wgniatając w glebę Summoner’s Rift graczy SuppUp eSports. Mieli wystartować o 21:00, a skończyli jeszcze przed 9:00. To była dominacja w najczystszym tego słowa znaczeniu. To był impuls, który być może pozwoli zapomnieć o porażce z Movistar Riders.

Z tarczą od komputerów odeszli również zawodnicy K1CK Neosurf, którzy podczas gry z Samsung Morning Stars balansowali na granicy kontrolowanego zwycięstwa i niewybaczalnych niemal wpadek. Bo choć przez niemal pół godziny to Polacy rozdawali karty, spokojnie i niespiesznie przesuwając się do przodu – dwa błędy mogły szybko odwrócić losy rozgrywki. Ach ten przegrany team fight, oddany baron i skradziony przez Włochów starszy smok…

Jest ulga, bo tiramisu nie dało dziś rady polskiemu makowcowi. Kilka błędów się pojawiło, ale na szczęście mega ważny punkt wpada na nasze konto – pisał tuż po zwycięstwie Paweł „delord” Szabla, ścierając z czoła krople potu.  Opatrzność boska najwyraźniej czuwała nad graczami znad Wisły.

***

Oby pomyślne wiatry napędzały ich żagle również dziś. Po raz pierwszy od startu fazy grupowej głównego etapu European Masters w akcji zobaczymy bowiem komplet Polaków. AGO ROGUE? Gotowi. 7more7 Pompa Team? Meldują się. K1CK Neosurf? Oby zdążyli się obudzić. Agresivoo i Erdote? Jak komplet, to komplet!

Najciekawszy narracyjnie pojedynek czeka rzecz jasna mistrzów Ultraligi. Oto bowiem polscy husarze otrzymali niepowtarzalną okazję rewanżu nad swoimi oprawcami z zeszłego sezonu. To LDLC OL w zarodku zdusiło przecież marzenia Polaków o złotych medalach. Rewanż może być to zresztą wielce wymowny. Patrząc na aktualny bilans Francuzów, wielce prawdopodobne wydaje się to, że dominatorzy ostatnich rozgrywek nie awansują tym razem nawet do play-offów. Potencjalne triumfy K1CK mogą nas do podobnego scenariusza niesłychanie przybliżyć.

Co dalej? Krajowy pojedynek, w którym naprzeciw 7more7 Pompa Teamu stanie Agresivoo pod banderą Misfits Premier. Choć esportowy optymizm staramy się pielęgnować od dawna, w starciu z mistrzami Francji Polacy nie mają największych szans. Cóż – może zdołają dziś ubić chociaż jednego smoka? Erdote będzie chciał ponadto za wszelką cenę utrzeć nosa We Love Gaming. I najprawdopodobniej mu się to uda.  AGO ROGUE z kolei stanie do walki o ważne punkty z Teamem GamerLegion.

Harmonogram czwartego dnia European Masters:

  • 18:00 – Samsung Morning Stars vs. FC Schalke 04 Evolution
  • 19:00 – LDLC OL vs. K1CK Neosurf
  • 20:00 – We Love Gaming vs. Vodafone Giants
  • 21:00 – 7more7 Pompa Team vs. Misfits Premier
  • 22:00 – Movistar Riders vs. SuppUp eSports
  • 23:00 – AGO ROGUE vs. Team GamerLegion

Rozgrywki rozpoczną się punktualnie o godzinie 18:00, a transmisji szukajcie na kanałach Polsat Games.

Fot. K1CK Neosurf
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze