K1CK i PDW – wczoraj koszmar rywali, dziś bezpośredni przeciwnicy

K1CK i PDW – wczoraj koszmar rywali, dziś bezpośredni przeciwnicy

23.06.2021, 11:00:19

Bez wielkich zaskoczeń rozpoczęła się trzecia kolejka Ultraligi. Zespoły co do zasady faworyzowane podreperowały swoją sytuację w tabeli, zgarniając ważne zwycięstwa.

Mecz tygodnia miał być widowiskiem ekscytującym i trzymającym w napięciu do ostatniej chwili. Team ESCA Gaming jako rewelacja początku sezonu mierzyła się przecież z K1CK – aktualnymi wicemistrzami Ultraligi. Miało okazać się więc, czy cztery zwycięstwa z rzędu, które wpadły na konto Kameleonów, wynikały z rewelacyjnej formy Dawida “Dawidsonka” Trojanowskiego i spółki, czy może niedyspozycji rywali.

K1CK odegrało więc rolę papierka lakmusowego sprawdzającego potencjał TEG w walce z najlepszymi. I cóż, sprawdzian ten został oblany przez Gasicieli wyborowo. Kompania napędzana przez Łukasza “puki style’a” Zygmunciaka boleśnie stłamsiła mniej doświadczonych przeciwników, właściwie nie dając im dojść do głosu. Na Summoner’s Rift zobaczyliśmy rzeź niewiniątek objawiającą się w ekspresowym zgarnianiu wszelkich zasobów: od strategicznych stworów, przez fortyfikacje, na eliminacjach kończąc.

Jeszcze bardziej wymowny pokaz dominacji zaprezentowali gracze PDW, którzy bez żadnych skrupułów sprowadzili do parteru Gentlemen’s Gaming. Zawodnicy w Garniturach nie mieli właściwie nic ciekawego do zaprezentowania, co bezpośrednio odbiło się na ostatecznych statystykach. Bilans 20 eliminacji PDW do tylko 2 odpowiedzi GMG w 25 minucie? Prawdziwa deklaracja siły, w którą na początku sezonu w kontekście PDW mogliśmy wątpić.

Chaotyczny kocioł zgotowany nam przez Illuminar Gaming i devils.one zakończył się ostatecznie zwyciestwem iHG. Wielkie Oko oddaliło się tym samym nieco od niebezpiecznego bilansu, ale Diabły wciąż leżą rozłożone na dnie tabeli. Brak triumfu po aż pięciu spotkaniach zdecydowanie niepokoi. 

Jednoznaczny bilans zachowali również zawodnicy AGO ROGUE, którzy pozostają niepokonani. Nie zmienia to jednak faktu, że Komil&Friends nie oddało meczu bez walki. Zaskakująco wyrównana konfrontacja mogła skończyć się w dwojaki sposób, aczkolwiek większe doświadczenie skutkujące lepszą kontrolą nad mapą zapewniło Łotrzykom piąty triumf.

Wyniki pierwszego dnia trzeciej kolejki Ultraligi:

 • Team ESCA Gaming 0:1 K1CK
 • Gentlemen’s Gaming 0:1 PDW
 • devils.one 0:1 Illuminar Gaming
 • AGO ROGUE 1:0 Komil&Friends

Co czeka nas drugiego dnia? Wydawać by się mogło, że runda zaciętych wymian i spotkań, które przewrócą nieco tabelę:

 • Komil&Friends po zgrabnym meczu przeciwko AGO ROGUE rzuci wyzwanie Illuminar Gaming. I to właśnie podopieczni Komila Khamidova podejdą do walki w roli niewielkich faworytów
 • Team ESCA Gaming zwieńczy swój tydzień testowy najtrudniejszym z dotychczasowych egzaminów. AGO ROGUE jest przecież rywalem jeszcze bardziej wymagającym niż K1CK. 
 • Jeśli chodzi natomiast o spółkę Łukasza “puki style’a” Zygmunciaka, ta powalczy o umocnienie pozycji w górnej części tabeli z PDW. Otrzymamy więc bezpośrednie starcie sekcji, które zaprezentowały się wczoraj zdecydowanie najlepiej.
 • Na sam koniec – devils.one raz jeszcze spróbuje wyrwać oponentom pierwsze punkty w sezonie. I choć sytuacja może im sprzyjać, bo Gentlemen’s Gaming mimo owocnego startu przegrało dwa mecze z rzędu – Diabłom i tak daleko do faworytów.

Harmonogram dzisiejszych rozgrywek Ultraligi:

 • 17:00 – PRESHOW
 • 17:30 – Komil&Friends vs. Illuminar Gaming
 • 18:30 – AGO ROGUE vs. Team ESCA Gaming
 • 19:30 – K1CK vs. PDW
 • 20:30 – Gentlemen’s Gaming vs. devils.one

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu. Dzisiejsze pojedynki skomentują Dawid „Azonh” Letachowicz, Michał „Myha” Francuz i Dominik „Nero” Dąbrowski.

Fot. Polsat Games
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze