PDW, K1CK i iHG w walce o lepszy start w play-offach. Kto ucieknie od bilansu 7-7?

PDW, K1CK i iHG w walce o lepszy start w play-offach. Kto ucieknie od bilansu 7-7?

21.07.2021, 11:36:35

Znamy już komplet uczestników fazy pucharowej, a także zespoły, które o przetrwanie rywalizować będą w turnieju barażowym. Mimo wszystko wciąż istnieją ultraligowe niewiadome. Polska czołówka powalczy dziś o dokładne rozstawienie w play-offach.

Choć najbardziej ekscytujące niewiadome rozwiano zgodnie z najbardziej oczywistym scenariuszem, początek siódmej kolejki Ultraligi obfitował w niespodzianki. 

Do największej z nich należał bezsprzecznie triumf K1CK nad AGO ROGUE. Reprezentanci portugalskiej organizacji raz jeszcze udowodnili, że na przestrzeni rozgrywek potrafią się doskonale rozkręcić. I udowodnili, że wciąż mają chrapkę na walkę o mistrzostwo. Dla Łotrzyków była to z kolei dopiero druga porażka w sezonie zasadniczym. Gracze z Gniazda jeszcze przed startem meczu dobrze wiedzieli jednak, że potencjalne klęski nie strącą ich z pozycji lidera.

K1CK wręcz przeciwnie – wciąż walczy o jak najwyższe miejsce w rozgrywkach. Dzięki pewnemu zwycięstwu Teamu ESCA Gaming z Illuminar Gaming ekipa Łukasza “puki style’a” Zygmunckaia wciąż ma szansę na trzecie miejsce. A to wiązałoby się z obecnością w drabince wygranych. Tylko na trzecie, bo Gasiciele są już pewni drugiej pozycji.

W takiej samej sytuacji – oprócz wcześniej wspomnianego iHG – znajdują się zresztą gracze PDW. Promocję do kolejnego etapu uzyskali jeszcze przed wejściem na Summoner’s Rift. A to dzięki wpadce Komil&Friends podczas spotkania z Gentlemen’s Gaming. Żeby formalności było jednak zadość, chwilę później podopieczni Olimpii “komedyi” Cichosz rozprawili się z devils.one.

No właśnie – Komil&Friends w szalonej grze, której rytm wybijały kolejne eliminacje, nie podołali Dżentelmenom. A ci – z uwagi na brak awansu KnF do play-offów – wypracowali sobie utrzymanie w sezonie. Zawodnicy w garniturach ominą więc turniej barażowy, w którym śledzić będziemy poczynania devils.one i ekipę spod szyldu Komila. Nie zmienią tego nawet potencjalne zwycięstwa w dzisiejszych starciach.

Mistrzowie Filipin fałszowali dokumenty. Riot Games wykluczył ich z rozgrywek na rok

Środa przyniesie więc przede wszystkim walkę o trzecie miejsce w tabeli i obecność w drabince wygranych. PDW o ósme zwycięstwo zagra z Komil&Friends, K1CK stanie naprzeciw devils.one, a Illuminar Gaming rzuci wyzwanie AGO ROGUE. Najmniejsze szanse ma rzecz jasna Wielkie Oko, które za wszelką cenę pragnie nawiązać do tradycji bilansu 7-7.

Harmonogram ostatniego dnia sezonu zasadniczego Ultraligi:

  • 17:00 – PRESHOW
  • 17:30 – Komil&Friends vs. PDW
  • 18:30 – Gentlemen’s Gaming vs. Team ESCA Gaming
  • 19:30 – devils.one vs. K1CK
  • 20:30 – Illuminar Gaming vs. AGO ROGUE

Wszystkie mecze Ultraligi wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games między innymi w tym miejscu. Dzisiejsze spotkania skomentują dla was Tomasz “Magvayer” Filipiuk, Dawid “Azonh” Letachowicz i Daniel “Rajon” Pastusiak.

Fot. Anorthosis Famagusta

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze