K1CK opuszcza Ultraligę. Powodem konflikt interesów

K1CK opuszcza Ultraligę. Powodem konflikt interesów

19.10.2021, 09:20:40

K1CK nie będzie dalej uczestniczyć w Ultralidze. Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn na polskiej scenie została zmuszona do opuszczenia rozgrywek z uwagi na konflikt interesów.

Mówiło się o tym od końca września, aczkolwiek na oficjalne ogłoszenie decyzji poczekać musieliśmy do drugiej połowy października. K1CK ogłosiło odejście ze struktur Ultraligi. Wszystko z uwagi na powiązania właścicielskie i wynikający z nich konflikt interesów. ESE Entertainment Inc., a więc właściciel portugalskiej organizacji, w zeszłym miesiącu podpisał bowiem list intencyjny, na mocy którego Frenzy wejdzie w globalne szeregi spółki.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Z żalem ogłaszamy więc, że K1CK odejdzie z Ultraligi  ze względu na list intencyjny, który ESE podpisało we wrześniu w celu przejęcia Frenzy, co stanowi wyraźny konflikt interesów czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez przedstawicieli organizacji.

Nadszedł czas, aby się pożegnać i opuścić polską scenę LoL-a. Cieszyliśmy się spędzonym na niej czasem i mamy nadzieję, że pewnego dnia powrócimy. Chcielibyśmy podziękować naszym fanom za wsparcie, a także oddać szacunek wyjątkowej grupie graczy, którzy napisali ważny rozdział w historii naszego klubu – kontynuowali.

Frenzy wejdzie w szeregi ESE Entertainment. W planach podbój globalnego rynku

K1CK dołączyło do Ultraligi na początku 2020 roku, aspirując do miana najlepszej formacji regionu. Klub rodem z Portugalii uczestniczył w Mistrzostwach Polski League of Legends od trzeciego sezonu, zgarniając dwa srebrne medale i tytuł mistrzowski. Najgorszym sezonem drużyny był rzecz jasna szósty – zakończony na lokacie numer pięć.

W międzyczasie sekcja wywalczyła wicemistrzowski tytuł European Masters 2020 Spring, rozpalając pukimanię, a także zdobyła drugie miejsce Trinity Force Pucharu Polski. K1CK przez ponad rok stanowiło więc o sile polskiej sceny League of Legends, regularnie bijąc się z AGO ROGUE o miano króla regionu.

Kadrę K1CK od 2020 roku tworzyli iBo, shlatan, Matisław, pukistyle, Raxxo, Kackos, Bruness, Mystiques, Sacre, Stefan, delord, flash i Emi.

Nie wiemy jeszcze, w jakim regionie K1CK będzie kontynuowało podboje sceny League of Legends.

Fot. K1CK

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze