K1CK odpada z EU Masters. Illuminar Gaming ostatnią nadzieją Ultraligi

K1CK odpada z EU Masters. Illuminar Gaming ostatnią nadzieją Ultraligi

22.04.2021, 08:29:33

Kruszeje reprezentacja Polski podczas European Masters. Drużyny, które w poprzednich sezonach sprawiły nadwiślańskim kibicom najwięcej radości, odpadły już z rozgrywek. W play-offach nie zagra AGO ROGUE oraz K1CK.

Bolesne porażki AGO ROGUE w rundzie rewanżowej sprawiły, że zwycięzcy Ultraligi, a przede wszystkim obrońcy mistrzowskiego tytułu European Masters, stracili szansę na powtórzenie niemałego sukcesu. Zadyszka Łotrzyków już w etapie grupowym w symboliczny sposób pokazuje, jak zmieniła się obsada polskich rozgrywek w zaledwie pół roku.

Atmosfery nie poprawiły wyniki K1CK. Co prawda srebrni medaliści Ultraligi do rundy rewanżowej przystępowali z nożem na gardle i bez większych szans na awans, ale nadzieja umiera przecież ostatnia. 

Cóż, w tym przypadku matka głupich skapitulowała jednak bardzo szybko. Ekipa Łukasza “puki style’a” Zygmunciaka już w pierwszym meczu uznała wyższość Mkers, tracąc wszelkie szanse na zdobycie biletu. I choć udało jej się pokonać Anorthosis Famagusta, przegrana z BIG dolała oliwy do ognia. Bilans 1:5 stał się wymownym obrazem spadku polskiego poziomu.

Niestety, nie udało się wyjść z grupy, ale nie mam zamiaru rozpaczać z tego powodu. Teraz tylko full focus i szlifowanie formy na kolejny sezon. Powodzenia w ćwierćfinałach Zwyroo i Keduii – zasłużyliście na nie – napisał po wszystkim Krzysztof „Kackos” Kubziakowski. Reszta składu nadal milczy.

Polacy w Grupie A cieszyć mogą się jednak z sukcesu Artura “Zwyroo” Trojana, który wraz z Mkers zameldował się w play-offach. Mistrzowie Włoch przez grupę nie przeszli jednak jak burza, bo porażki z BIG czy wpadka podczas meczu przeciwko ANO zabolały. Z zawodami – tak, jak K1CK i AGO ROGUE – pożegnał się natomiast Jakub “kubYD” Grobelny i jego greckie Anorthosis Famagusta.

Wyniki Grupy A rundy rewanżowej European Masters:

 • Anorthosis Famagusta 0:1 BIG
 • Mkers 1:0 K1CK
 • Anorthosis Famagusta 0:1 K1CK
 • Mkers 0:1 BIG
 • Mkers 0:1 Anorthosis Famagusta
 • K1CK 0:1 BIG

Honor polskiej Ultraligi uratować mogą już tylko reprezentanci Illuminar Gaming. Jak przewrotne jest to, że cała odpowiedzialność i presja spoczęły na barkach “zespołu numer trzy”. Wielkie Oko w krajowych mistrzostwach stanęło przecież na najniższym stopniu podium i musiało przebrnąć przez Play-Iny. 

Grupowa sytuacja iHG nie jest tragiczna. Bilans 2-1 stawia ich na drugim miejscu – tuż za dominatorami hiszpańskiej sceny spod szyldu UCAM Esports Club. Pamiętajmy jednak, że rewanże toczą się własnym rytmem. AGO ROGUE z rąk wypuściło przecież sytuację bardziej komfortową. O promocję do play-offów wraz z formacją Wojciecha “papa tabachiego” Kruzy i UCAM walczą jeszcze gracze mousesports i Macko Esports Sebastiana “Sebekxa” Smejkala.

Harmonogram Grupy C rundy rewanżowej European Masters:

 • 16:30 – mousesports vs. UCAM Esports Club
 • 17:30 – Illuminar Gaming vs. UCAM Esports Club
 • 18:30 – Macko Esports vs. mousesports
 • 19:30 – Illuminar Gaming vs. mousesports
 • 20:30 – Macko Esports vs. UCAM Esports Club
 • 21:30 – Illuminar Gaming vs. MACKO Esports

Dziś do gry wkroczą formację z Grupy A – w tym K1CK, które jednak nie posiada wielkich szans na awans.

Fot. Polsat Games
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze