K1CK melduje się w play-offach! Pompa Team przed zadaniem prawie niemożliwym

K1CK melduje się w play-offach! Pompa Team przed zadaniem prawie niemożliwym

11.09.2020, 08:40:37

To już pewne – w play-offach European Masters zobaczymy co najmniej dwie drużyny z polskiej Ultraligi. Wicemistrzowie zeszłego sezonu europejskich mistrzostw nie mogli pozwolić sobie na absencję w kluczowej fazie turnieju. Tak, tak – do AGO ROGUE dołączyli więc gracze K1CK Neosurf.

Podopieczni Pawła „delorda” Szabli walkę o promocję do etapu pucharowego rozpoczęli z bilansem dwóch wygranych do jednej porażki. W pierwszej rundzie meczowej utarli nosa Samsung Morning Stars oraz FC Schalke 04 Evolution, uznając wyższość przeklętych Francuzów z LDLC OL. Mimo to do rewanżów podeszli jako silni faworyci do awansu.

Siłę tę bardzo szybko zaprezentowali zresztą na Summoner’s Rift. Pierwsze dwa mecze z czystym sumieniem można przecież nazwać kontrolowanymi. K1CK Neosurf najpierw w mniej niż trzydzieści minut rozprawiło się z Samsung Morning Stars, a następnie – w już nieco równiejszym starciu – sprowadziło do parteru FC Schalke 04 Evolution.

Dwa zwycięstwa oznaczały jedno – awans. Z uwagi na spokój ducha ostatni pojedynek Polacy mogli potraktować więc niczym prawilne wyrównanie rachunków. Stawkę podwyższała ponadto bezpośrednia rywalizacja o koszulkę grupowego lidera. Tylko tyle i aż tyle.

Po raz kolejny okazało się jednak, że nie bez powodu o LDLC OL mówimy, jak o nemezis biało-czerwonych. Nie dość, że to właśnie francuska sekcja wyrwała K1CK mistrzostwo w ubiegłym sezonie, to już dwukrotnie potwierdziła swoją wyższość podczas trwającego European Masters. I to znaczną wyższość.

K1CK w starciu z LDLC nie miało bowiem najmniejszych szans. Górna aleja? Długo nie widzieliśmy tak bezradnego Marcina „iBo” Lebudy. Środek? Mateusz „Matisław” Zagórski niemal wykluczony z gry. Dolna część mapy?  Też do tyłu, a przecież Ezreal nie cierpi gonić Kai’Sy. Lucjan „Shlatan” Ahmad próbował co prawda gonić rywali, ale nieroztropna gra raz za razem motywowała kolejne potknięcia Polaków. Ci byli dosłownie dręczeni przez rywali w każdym miejscu mapy – bez znaczenia czy mówimy o liniach, własnej dżungli czy pod istotnymi obiektami Summoner’s Rift. Biało-czerwoni nie mieli najzwyczajniej w świecie szans.

Zagraliśmy słabo, ale draft nie był dla naszej drużyny optymalny. Mamy playoffy, wiec to bez znaczenia – porażkę krótko skomentował szkoleniowiec K1CK. Trudno nie przyznać mu racji. Na koniec dnia liczy się bowiem zgarnięcie biletu do fazy pucharowej.

Wyniki meczów rewanżowych Grupy B European Masters:

 • LDLC OL 1:0 FC Schalke 04 Evolution
 • Samsung Morning Stars 0:1 K1CK Neosurf
 • LDLC OL 1:0 Samsung Morning Stars
 • K1CK Neosurf 1:0 FC Schalke 04 Evolution
 • FC Schalke 04 Evolution 0:1 Samsung Morning Stars
 • LDLC OL 1:0 K1CK Neosurf

Najpierw AGO ROGUE, chwilę później K1CK Neosurf, a dzisiaj 7more7 Pompa Team? Oj, byczki – nie będzie to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Albo inaczej – czy ktokolwiek wierzy jeszcze w awans trzeciej formacji znad Wisły? Młodzi bohaterowie Ultraligi przebrnęli co prawda przez Play-Iny, aczkolwiek w głównej fazie grupowej coś ich sparaliżowało. Mimo bezsprzecznej walki nie byli w stanie pokonać ani Misfits Premier, ani Vodafona Giants, ani też We Love Gaming.

Bilans 0:3 nie nastraja dobrze przed ostateczną walką o play-offy. Jasne, biało-czerwoni wciąż posiadają matematyczne szanse. Nie dość, że te jednak mają rozmiar atomu, maleć będą z każdą ubiegającą godziną. Jedno jest pewne – jeśli Pompa Teamowi marzy się jeszcze promocja do dalszej fazy, zespół musi otrząsnąć się z letargu. Komplet zwycięstw na pewno ułatwiłby sprawę.

Jeśli jednak Pompie się nie uda, w play-offach zobaczymy zapewnie Agresivoo i jego Misfits Premier oraz Erdote spod szyldu Vodafone Giants. Obaj Polacy w międzynarodowych barwach radzą sobie do tej pory co najmniej dobrze.

Harmonogram dzisiejszych meczów European Masters:

 • 18:00 – We Love Gaming vs. Misfits Premier
 • 19:00 – 7more7 Pompa Team vs. Vodafone Giants
 • 20:00 – Misfits Premier vs. Vodafone Giants
 • 21:00 – 7more7 Pompa Team vs. We Love Gaming
 • 22:00 – Misfits Premire vs. 7more7 Pompa Team
 • 23:00 – Vodafone Giants vs. We Love Gaming

Rozgrywki rozpoczną się punktualnie o godzinie 18:00, a transmisji szukajcie na kanałach Polsat Games. Nie możecie tego przegapić. To przecież ostatnia grupa z udziałem polskich zawodników.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze