k0nfig oficjalnie poza Complexity. Duńczyk coraz bliżej Astralis?

k0nfig oficjalnie poza Complexity. Duńczyk coraz bliżej Astralis?

08.10.2021, 15:02:23

Kristian „k0nfig” Wienecke oficjalnie opuścił wczoraj szeregi Complexity. Amerykańska organizacja poinformowała o zakończeniu niemalże dwuletniej przygody z Duńczykiem na pokładzie, a sam 24-latek stwierdził, że wybrał inny kierunek, w którym chce prowadzić swoją karierę. 

O ile po niemalże dwóch latach można stwierdzić, że przygoda k0nfiga w Complexity była względnie udana, o tyle należy również stwierdzić, że Juggernaut Jasona Lake’a nie osiągnął na pewno tyle, ile chciał. Poza triumfem na wiosennych finałach BLAST Premier Spring na próżno wszak szukać u Duńczyka znaczących trofeów. Podopieczni amerykańskiej organizacji zgarnęli co prawda mnóstwo pieniędzy w internetowych cupach, ale umówmy się, że ta ekipa nie została stworzona do takich rzeczy.

Sam Duńczyk ze składu Complexity ustąpił już kilka tygodni temu z uwagi na problemy zdrowotne. Jego miejsce w ekipie zajął Marcelo „coldzera” David, a my mamy już pewność, że k0nfig nie będzie kontynuować gry w amerykańskiej organizacji. W międzyczasie pojawiły się z kolei plotki o zainteresowaniu Astralis, które chciałoby pozyskać doświadczonego zawodnika ze Skandynawii do swojej dywizji CS:GO.

Astralis parafowało niedawno nową umowę z Lukasem „gla1vem” Rossanderem, a pewniakami w składzie na 2022 rok są również Lucas „Bubzkji” Andersen oraz Philip „Lucky” Ewald. Niepewna pozostaje przyszłość Emila „Magiska” Reifa, który swoją drogą był jakiś czas temu łączony z Complexity, Petera „dupreeha” Rasmussena oraz Andreasa „Xyp9xa” Højsletha.

Co do Complexity, to nie można wykluczyć, że po PGL Majorze w Sztokholmie dojdzie do kolejnej roszady w składzie. Benjamin „blameF” Bremer zdradził w jednym z pomeczowych wywiadów, że w ekipie wielu graczy nakłada się rolami.

Aktualny skład Complexity: 

  • Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer
  • Valentin „⁠poizon⁠” Vasilev
  • Justin „⁠jks⁠” Savage
  • Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen
  • Marcelo „⁠coldzera⁠” David
  • Luis „⁠peacemaker⁠” Tadeu (trener)

Fot. DreamHack / Stephanie Lindgren

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze