Juventus łączy siły z Astralis Group, wkraczając do świata esportu

10.12.2019, 10:50:00

Juventus oficjalnie dołączył do grona klubów piłkarskich angażujących się w esport. Inwestycja w środowisko wirtualnej rywalizacji jest efektem umowy podpisanej z duńską spółką Astralis Group.

Włoska drużyna pierwsze kroki postawi na scenie PES, dołączając do eFotball League. W rozgrywkach widzimy również FC Barcelonę, Manchester United, Bayern Monachium, Arsenal, Celtic, AS Monaco, Schalke 04, Boavistę oraz Nantes. Zespół rywalizować będzie także w zmaganiach lokalnych spod szyldu eSerie A TIM.

Kadrę reprezentuje trzech esportowców: Ettore Giannuzzi, Luca Tubelli i Renzo Lodeserto. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest pierwszy z nich. Giannuzzi po światowe trofea sięgał już na początku dekady. Ma na koncie dwa indywidualne mistrzostwa świata – w 2011 i 2018 roku, a także drużynowe – również w 2018 roku. W jego gablocie stoją również statuetki za zwycięstwa podczas WESG Olympic oraz UEFA Youth League.

Osiągnięcie zespołowe świętował z nim zresztą aktualny kompan – Tubelli, który w 2016 roku cieszył się także z mistrzostwa Włoch. Lodeserto może pochwalić się natomiast m.in. drugim miejscem w klubowych mistrzostwach Europy w 2019 roku. Od 2014 do 2015 roku to on indywidualne królował zresztą na włoskiej scenie.

Wejście do świata esportu, możliwe dzięki partnerstwu z Konami, nie tylko pomoże nam się zwrócić się do nowej i szerokiej publiczności, ale jest także świadectwem tego, że Juventus zwraca uwagę na ewolucję form rozrywki i interesy społeczności. Klub zawsze był gotowy na nowe wyzwania, przez co z przyjemnością podejmujemy się tej przygody. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny konkretnie zastosowaliśmy się do naszej filozofii: „żyj naprzód” – oświadcza Giorgio Ricci, Chief Revenue Officer Juventusu.

Operacyjnie za działania klubu w środowisku esportu odpowiadać będzie Astralis Group – matczyna spółka duńskiego zespołu CS:GO Astralis, a także formacji występującej w LEC – Origen. Za sprawą projektu Future FC podmiot obecny jest także na scenie FIFA.

Jesteśmy pionierem w esporcie, a nasze podejście do optymalizacji wydajności na wszystkich poziomach wpłynęło na całą branżę. Udowodniliśmy już zdolność do osiągania długoterminowych celów i naturalnym jest, że naszą działalnością jest zawarcie takiej współpracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z bycia częścią inicjatywy esportowej Juventusu – komentuje Anders Hørsholt, CEO Astralis Group.

W czerwcu bieżącego roku zakończyła się współpraca Juventusu z EA Sports, przez co wyłączną licencję drużynową otrzymało Konami. Dołączenie eFotball League jest naturalną kontynuacją kooperacji z japońskim producentem i wydawcą gier komputerowych.

Fot. Juventus

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze