juliano i zAAz w G2 Esports. Samuraje z kobiecą sekcją VALORANT

juliano i zAAz w G2 Esports. Samuraje z kobiecą sekcją VALORANT

20.10.2021, 12:44:25

G2 Esports otworzyło kobiecą sekcję VALORANTA. Wśród zawodniczek reprezentujących samurajskie barwy widzimy największe gwiazdy damskiej sceny esportowej.

Szeregi G2 Esports zasiliły Julia “juliano” Kiran, Zainab “zAAz” Turkie, Petra “Petra” Stoker, Anja “aNNja” Vasalic i Michaela “Mimi” Lintrup. To pierwszy kobiecy skład w historii organizacji. Nic więc dziwnego, że jedna z największych marek w europejskim świecie esportowym postawiła na sprawdzone, gwiazdorskie wręcz ksywki.

Jak zapewniają włodarze, stworzenie G2 Gozen – bo tak nazywać będzie się sekcja – to krok na drodze do tego, aby umożliwić mężczyznom i kobietom rywalizację w mniejszych ligach. Z drugiej strony zarząd podkreśla, że nowa formacja nie jest wyłącznie “kobiecym składem”, a pełnoprawnym zespołem. Właściciel grubymi zgłoskami podkreśla, że G2 zatrudnia najlepszych – niezależnie od tożsamości płciowej.

Dla mnie to nie jest żeńska drużyna. To po prostu nasz zespół VALORANT. W G2 budujemy składy i zatrudniamy graczy w oparciu o umiejętności i dopasowanie do marki. A to bezsprzecznie jedne z najlepszych zawodniczek na świecie i jesteśmy dumni, że możemy mieć je w swoich szeregach mówi Carlos ‘Ocelote’ Rodriguez, CEO i założyciel G2 Esports.

Mogą liczyć na wsparcie pod każdym względem – takie, jakie zapewniamy wszystkim naszym zespołom. Nie możemy się już doczekać, aby obserwować to, jak skład się rozwija. Czekamy aż skopie kilka tyłków już jako część G2 Army – kontynuuje. 

Skład G2 Gozen:

  • Julia “juliano” Kiran
  • Zainab “zAAz” Turkie
  • Petra “Petra” Stoker
  • Anja “aNNja” Vasalic
  • Michaela “Mimi” Lintrup

juliano kończy z profesjonalnym graniem w CS:GO. Szwedka przenosi się na VALORANTA

Informacja pojawiła się zaledwie miesiąc po tym, jak juliano zakończyła profesjonalną karierę CS:GO. Szwedka jasno zaznaczyła wówczas, że przenosi się na scenę Valoranta. Jak widać wzięła ze sobą niemal cały skład, z którym spędziła ostatnie miesiące w XSET – mowa o zAAz, Petrze i Mimi – jednymi z najbardziej utytułowanych zawodniczek esportowych na świecie.

Tagi:
G2 Esports G2 Gozen juliano zAAz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze