„Jesteśmy winni wszystkim szczere przeprosiny”, czyli jak tłumaczy się FLASHPOINT

„Jesteśmy winni wszystkim szczere przeprosiny”, czyli jak tłumaczy się FLASHPOINT

18.05.2021, 08:20:56

To już pewne. Pod osłoną nocy zapadła jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji w historii międzynarodowych rozgrywek CS:GO. Anonymo Esports powtórzy ostatnią mapę pojedynku z Ninjas in Pyjmas. FLASHPOINT tłumaczy, że wydał najlepszy osąd pozwalający zapewnić uczciwe i konkurencyjne warunki w ramach ograniczeń dokładnie zdefiniowanych w oficjalnym regulaminie. 

Informacje przekazane w niedzielę 16 maja oraz sposób, w jaki informacje zostały one udostępnione przez wszystkie zaangażowane strony, nie zapewniły jasnego i pełnego obrazu faktów i decyzji, które zostały podjęte – rozpoczynają oficjalne oświadczenie przedstawiciele FLASHPOINT.  

– Jesteśmy winni szczere przeprosiny wszystkim członkom zespołów, graczom i reszcie społeczności. Bez względu na stopień złożoności i liczbę prowadzonych dyskusji, cała oficjalna komunikacja pozostaje naszą odpowiedzialnością i powinna była być zarządzana na znacznie wyższych standardach – czytamy dalej.

Rozumiemy również, że ostateczna decyzja i zasady, które zadecydowały o ogólnym wyniku naszego procesu decyzyjnego, mogą wydawać się niezgodne z ogólnym sentymentem, a także opinią wielu profesjonalnych graczy i członków społeczności, w szczególności co do możliwości ponownego rozegrania meczu, bez względu na przyczynę – brnie dalej FLASHPOINT. 

Organizatorzy równolegle zmienili – co tu dużo mówić – fatalnie napisany regulamin. Zgodnie z ich zapewnieniami, drużyny zobaczą nowe zasady jeszcze dziś. Aktualizacja ma doprowadzić do uniknięcia dalszego powtarzania spotkań. Efektem konfliktu ma być także dostarczenie uczestnikom serwerów do testów dobę przed oficjalnym meczem.

***

Klamka zapadła! Mecz Anonymo z NIP zostanie powtórzony

W oświadczeniu FLASHPOINT rozpoczyna również rekonstrukcję zdarzeń – które za sprawą komunikatów obu drużyn w pełni już znaliśmy. Jak chronologia wydarzeń wyglądała z perspektyw organizatora?

Podczas meczu zawodnicy Ninjas in Pyjamas zgłosili znaczną utratę pakietów, czego nie udało się naprawić nawet po zmianach serwerów. Kłopoty zdawały się mieć miano typowych usterek związanych z routingiem, wobec czego winą niemal z automatu obarczono Skandynawów.

Nowe światło na sprawę pada dopiero w kolejnych akapitach:

Podczas wszystkich rozmów nie było oficjalnego / formalnego porozumienia między drużynami o przełożeniu meczu. Chociaż prawdą jest, że jeden z graczy Anonymo zamieścił na czacie gry wiadomość o możliwości rozegrania kolejnego dnia, nie została ona zaprezentowana na oficjalnych kanałach, gdzie kierownictwo Anonymo prosiło o wznowienie meczu zgodnie z regulaminem – czytamy.

Pierwszy oficjalny wniosek Ninjas in Pyjamas złożyło po zakończeniu drugiej mapy (a więc, na pierwsze, gdy wygrali gładko 16:3 wszystko było w porządku, prawda?). Administracja – nie mając wystarczających dowodów – wówczas nie była w stanie zlecić przełożenia pojedynku. – Wszelkie decyzje o przełożeniu meczu podjęte na podobnych zasadach mogą zagrozić uczciwości rywalizacji w każdej konfrontacji. Dlatego admin podjął decyzję o zmuszeniu graczy do zakończenia spotkania zgodnie z oficjalnym regulaminem – podają organizatorzy. 

W sobotę rano włodarze NiP wystąpili z formalną prośba o wznowienie meczu, dostarczyli dowody i komplet informacji związane z kłopotami, a zespół administracyjny po wstępnym dochodzeniu zaakceptował ich roszczenia. I rozpoczął dogłębne śledztwo. Osiem godzin testów doprowadziło do identyfikacji problemu, za jaki odpowiedzialni byli organizatorzy. 

Na tej podstawie FLASHPOINT drugi raz postanowił przystać na wniosek NiP. Decyzja została przekazana obu zespołom w sobotę wieczór – na 24 godziny przed startem planowanej powtórki. Anonymo Esports miało wybrać: BO3 czy tylko BO1 w formie Mirage’a. Zaproponowanie drugiej opcji organizatorzy tłumaczą tym, że dopiero po drugiej mapie Skandynawowie zgłosili oficjalny protest. Oba scenariusze wymyślił FLASHPOINT, a zaakceptowali je zawodnicy NiP.

Panie FLASHPOINT, to nie ma racji bytu na blokach

Nagle wiele informacji zaczęło krążyć kanałami publicznymi, niektóre dokładne, inne mniej, i zdecydowaliśmy się odłożyć powtórkę meczu, aby dać wszystkim więcej czasu na zresetowanie i ocenę sytuacji, a także zagwarantować zespołom wystarczająco dużo czasu na przygotowania – czytamy w oświadczeniu.

Po rozmowach z zespołami, a także konsultacją z CSPPA (stowarzyszeniem profesjonalnych graczy) w poniedziałek 17 maja decyzja ostatecznie zapadła. Trzecia mapa meczu Ninjas in Pyjamas vs. Anonymo Esports (Mirage) odbędzie się dzisiaj o godzinie 21:00. 

Mecz pierwszej rundy dolnej drabinki z HYENAS zaplanowano na środę 19 maja o 15:00 czasu polskiego, aby przegrany z wtorkowego meczu nie musiał rozegrać kolejnego meczu tego samego dnia. 

Fot. Skill Factor / Patrycja Gawryszewska
Tagi:
Anonymo Esports FLASHPOINT Ninjas in Pyjamas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze