Kto za Brzęczka? Wybieramy najlepszego kandydata spośród polskich trenerów CS:GO

18.01.2021, 20:28:23

Dziś zwolniła się posada selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Po ponad dwóch latach różnych rządów pracę opuszcza Jerzy Brzęczek, a my zastanawiamy się, który z biało-czerwonych trenerów CS:GO mógłby stanowić najlepsze zastępstwo. Na kogo postawić? Na doświadczenie zawodowe i sukcesy Jakuba „kubena” Gurczyńskiego? Może więcej drużynie dałyby Mariusz “Loord” Cybulski? Kto ma w sobie najwięcej z idealnego, piłkarskiego szkoleniowca?

Jakub “kuben” Gurczyński

Co powinien potrafić wzorowy trener reprezentacji Polski w piłce nożnej? Na pewno musi do perfekcji opanować taniec, w końcu tak głosiła w swojej książce Małgorzata Domagalik. I wiecie co? Jesteśmy przekonani, że kuben ze swoją sylwetką atlety będzie miał to coś. Tanecznym krokiem poprowadzi nas przez kwalifikacje do Mistrzostw Świata, a w międzyczasie zrobi sobie przerwę, aby zdobyć tytuł Mistrza Europy. Poza tym można ściągnąć go za darmo, bo ominęła go wycieczka na listę transferową Teamu Envy. Umarł Jerry Buzzer, niech żyje Jose Kubinho!

Mariusz “Loord” Cybulski

Dlaczego on? Bo przecież każdy przykładny trener musi pięknie się śmiać, a czy znajdziecie w trenerskim gronie kogoś z bardziej zaraźliwym śmiechem? Tajemniczy wąs, którego nawet podopieczni Cybulskiego nie są w stanie rozpoznać, dodaje reakcjom Loorda na zabawne sytuacje niepojętej majestatyczności. Powiecie, że na przeszkodzie stoi ban nałożony przez ESIC. No ale halo, co ma ESIC do FIFA czy UEFA? Kilkumiesięczna przygoda z reprezentacją Polski aż do EURO będzie dla Loorda idealną odskocznią. Też myślicie o tym samym, co my? Po wygranym meczu z Niemcami Cybulski wykrzyczy donośne –  “Co jest Löw, ku*wa?!”

Adrian “imd” Pieper

Co prawda dopiero co dołączył do Anonymo Esports, jednak jesteśmy przekonani, że nad propozycją od prezesa Zbigniewa Bońka długo by nie myślał. Pani Domagalik wspominała, że Kazimierz Górski naszych czasów szanował ludzi. I imd ludzi także szanuje, przecież, jak dobrze wiadomo, jego nazwisko w języku niemieckim oznacza “samolot bezzałogowy”, a te często zajmują się dostarczaniem wszelakich dóbr dla innych ludzi. Szacunek i zrozumienie przede wszystkim.

Jędrzej “bogdan” Rokita

Młody, utalentowany i przede wszystkim… kocha swoją mamę. A to jest najważniejsza cecha, jaką może posiąść piłkarski trener. No bez tego ani rusz, nie ma opcji. Zgadujemy, że podobnie do selekcjonera Brzęczka sam zabiera swoje ubrania do szatni. Co ich różni? Jerzego porównalibyśmy do „Złomka” z bajki „Auta”, natomiast Jędrzeja do „Doc Hudona” – tego przystojnego.

Mikołaj “minirox” Michałków

Ostatni, ale wcale nie najgorszy. Było o Jerrym Buzzerze, było o Jacobie Mountain-Skim, a co powiedziecie, jeśli stery w naszej kadrze narodowej objąłby Santa Claus MiniMike’s? Co zapewni reprezentacji Polski? Na pewno stabilizację, w końcu on sam pracuje dla jednej organizacji od wielu lat. No ale to też miał Jerzy Brzęczek. Michałków jednak poprowadził swoich podopiecznych do drugiego miejsca na WESG, czyli takich mistrzostwach świata drużyn z graczami tej samej nacji, a lepsze to, niż bicie głowa w mur w Ruchu Chorzów. Finał tegorocznego EURO Polska kontra Bułgaria? Bierzemy to w ciemno.

Fot. Kamil Zieliński / EPICENTER / Jeremi Śpiewak

Tagi:
bogdan imd Jerzy Brzęczek kuben Loord minirox
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze