W G2 Esports zostają tylko Jankos i Caps. Rekkles i reszta składu na ławce

W G2 Esports zostają tylko Jankos i Caps. Rekkles i reszta składu na ławce

11.10.2021, 21:54:17

Wyłącznie Marcin “Jankos” Jankowski i Rasmus „Caps” Borregaard Winther pozostaną w składzie G2 Esports na nadchodzący sezon. Zmiany w składzie Samurajów oficjalnie potwierdził właściciel organizacji – Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago.

Informacje o zmianach kadrowych w G2 Esports krążyły za kulisami esportowej sceny od wielu tygodni. Dziś plotki przekształciły się w potwierdzone informacje. Wieści na temat roszad w składzie jednego z najbardziej utytułowanych zespołów League of Legends w Europie potwierdził sam ocelote – właściciel organizacji. 

Za pośrednictwem wideo opublikowanego w mediach społecznościowych Rodríguez potwierdził, że w szeregach Samurajów pozostaną wyłącznie dżungler oraz midlaner formacji: Jankos i Caps. Pozostali zawodnicy, a także członkowie sztabu szkoleniowego zostali przeniesieni na ławkę rezerwowych.

Jak wiecie rok 2021 nie był dla G2 Esports najlepszym okresem – przede wszystkim dlatego, że nie wygraliśmy Worldsów. Wszystko, co robimy od momentu powstania organizacji prowadzić ma właśnie do tego, żeby wygrać Mistrzostwa Świata zakomunikował ocelote.

Te zmiany są bardzo, ale to bardzo trudne do przeprowadzenia. Zaufajcie mi, kiedy powiem, że spędziliśmy godziny… długie godziny na wewnętrznych dyskusjach z graczami, którzy pozostają w organizacji, partnerami, sponsorami, działem marketingu, zespołem kreatywnym – wszystkimi. W wyniku tych właśnie rozmów postanowiliśmy przenieść na rezerwę Wundera, Mikyxa, Rekklesa, Grabbza i Nelsona, a także zastąpić resztę personelu pomocniczego – kontynuował.

Ocelote podkreślił, że każda ze zmian obarczona jest dużym ciężarem emocjonalnym. G2 Esports jest wdzięczne każdemu z posadzonych na ławce za poświęcenia, walkę, liczne sukcesy, a co za tym idzie zbudowaną legendę klubu. – Jesteśmy dumni, że mieliśmy ich w składzie. Jesteśmy dumni z wygranej MSI, drugiego miejsce podczas mistrzostw świata, wieloletniej dominacji w Europie – wyliczał Hiszpan.

Rekkles opuści G2 Esports? Jankos i Caps nie chcą kontynuować gry z legendarnym ADC

Jak twierdzi właściciel G2 Esports, organizacja nie będzie blokowała dalszego rozwoju graczy i szkoleniowców, a także zrobi wszystko, aby ci trafili do środowisk, w których wciąż będą mogli odnosić sukcesy.

Kontrakt Jankosa obowiązuje do końca przyszłego roku. Umowa z Capsem obowiązywać ma natomiast do roku 2023. 

Fot. Michal Konkol / Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze