Co knują Jankos, Patitek i całe G2 Esports? Czas na niespodziankę – ESPORTÓWKA

12.01.2021, 09:01:19

Codzienna dawka informacji mniej lub bardziej istotnych powraca wraz z kolejnym odcinkiem ESPORTÓWKI. Tym razem głos oddajemy Marcinowi „Jankosowi” Jankowskiemu i reszcie G2 Esports, Karolowi „repo” Cybulskiemu, właścicielowi Envy czy też Jarosławowi „pashyBicepsowi” Jarząbkowskiemu. Ale nie tylko…

A ty co zarzucisz repo?

Kontrowersyjny, szczery i otwarty. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Obok Karola “repo” Cybulskiego nigdy nie dało przejść się obojętnie. Teraz powraca, by stanąć na czele PGE Turów Zgorzelec i cóż… znów wzbudza skrajne emocje. Kiedy część społeczności cieszy się ze skutecznej rehabilitacji, reszta wylewa na niego wiadro pomyj. A repo – jak to repo – mówi głośno: “nie obchodzą mnie wasze opinie, skoro żaden zawodnik, z którym tworzyłem zespół, jeszcze nie narzekał”. 

Ale czy na pewno?! Jak Filip z konopi nagle wyskoczył przecież Kuba “KubiK” Kubiak, by nadać ważny komunikat. Robi się pikantnie.

G2 i niespodzianka? Biorę w ciemno

Tajemnicze komunikaty zalały profile społecznościowe reprezentantów G2 Esports. Marcin “Jankos” Jankowski, Patryk “Patitek” Fabrowski, Martin „Rekkles” Larsson,  Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago i cała reszta ferajny zbombardowała Twittera jedną grafiką. 14.01.2021. Czarne tło. Niebiesko-różowe neony. I jedno przeświadczenie – fani na pewno nie będą zawiedzeni. Cholera, mówimy przecież o G2… 

Kiedy żałujesz wydanych pieniędzy

Wydarzenie wczorajszego dnia z perspektywy polskiego kibica CS:GO? W morzu transferowego szaleństwa bezsprzecznie uwagę zwraca odsunięcie całego składu na ławkę rezerwowych Envy. Nagle Michał “MICHU” Müller i Jakub “kuben” Gurczyński nie mogą przecież sprawnie rozwijać swoich karier. Ba, ich możliwości zostały wyraźnie zablokowane. Mike Rufail, właściciel amerykańskiej organizacji, poczuł się więc zobligowany, by wyjaśnić swoją decyzję.

Potwierdzam, że w zeszłym tygodniu musiałem poinformować kubena, że niestety zwalniamy nasz obecny zespół CS:GO. Nadal jesteśmy gotowi przeznaczyć spory budżet na inwestycje w tę scenę, ale musi nadarzyć się ku temu okazja w przyszłości. Nikt nie byłby szczęśliwszy ode mnie, gdyby nastąpiło to w 2021 roku – czytamy.


I dalej:

Bądźmy szczerzy, od jakiegoś czasu nie graliśmy najlepiej w CS, a przecież jesteśmy z naszymi wspaniałymi francuskimi składami osiągnęliśmy tytuł mistrzów świata. Nadszedł czas na twardy reset. Obecnie gramy na najwyższym poziomie w wielu innych grach. O postępach będziemy informować was na bieżąco.

Saint syrsoN doceniony

Codzienna aktualizacja rankingu HLTV.org przyniosła kolejnego Europejczyka na liście. Dziesiąte miejsce w klasyfikacji najlepszych graczy globu roku 2020 przypadło  Florianowi „⁠syrsoN⁠owi” Rische. To m.in. za sprawą tego gościa BIG przeżyło najpiękniejszy rok w swojej historii. A my odsyłamy was do tekstu Krystiana Terpińskiego z sierpnia ubiegłego roku. Saint syrsoN – to brzmi dumnie.

“O ile cała kadra BIG zasługuje na ogromne wyróżnienie, o tyle na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim koleś, który niejednokrotnie w pojedynkę rozstrzyga o losach poszczególnych meczów. Człowiek, który w błyskawicznym tempie przebył drogę od europejskiego średniaka do jednego z najlepszych snajperów starego kontynentu – Florian „syrsoN” Rische”.

Jarosław „pashaModel” Jarząbkowski

Jeden z najbardziej kultowych graczy na światowej scenie. Żyjąca legenda polskiego Counter-Strike’a. Mistrz Majora. Niezwykle popularny streamer. Poczciwy mąż i kochający ojciec. Dla wielu autorytet i dowód na to, że poświęcając się esportowi, można żyć zdrowo. Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski to gość niepowtarzalny, na którego temat można gadać godzinami. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że papito najwyraźniej skrycie marzył o wzięciu udziału w jednej z serii TOP MODEL. Na szczęście jest ambasadorem Teamu Liquid. A z Teamem Liquid marzenia się spełniają.

Uważaj na siebie, motar2k

A skoro pojawił się już temat pashyBicepsa. motar2k znany z bezinteresownego wspierania m.in. Jarząbkowskiego poinformował na Twitterze o tym, że pozytywnie zdiagnozowano go na obecność wirusa COVID-19. I choć z przymrużeniem oka patrzymy na kurację ograniczającą się do zażywania witamin, życzymy zdrowia. Tak po prostu.

Fot. Riot Games / Michał Konkol
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze