CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Jakie drużyny mogą siedzieć spokojnie, a kto wciąż liczy na cud w EMP?

05.11.2020, 10:58:07

Coraz mniej znaków zapytania krąży nad zasadniczą fazą ESL Mistrzostw Polski. Na dzień przed końcem pierwszego etapu rozgrywek pięć sekcji jest już pewnych tego, jaki spotka je los. Niektórzy skaczą z radości, innych zżera rozczarowanie.

Płyń, Wisełko, płyń

Od ponad tygodnia lider jest już znany i nienaruszalny. Wisła All in! Games Kraków zapewniła sobie bezpośredni awans pewnym zwycięstwem z Illuminar Gaming i od 26 października spokojnie przygląda się reszcie stawki z samego szczytu zestawienia. 

Trzynaście wygranych map, jeden remis i zaledwie cztery stracone pojedynki – bilans mówi sam za siebie. Niebawem przekonamy się, czy Biała Gwiazda piekielną skuteczność przeniesie również na play-offy.

Oko też jest wysoko

Gonili, dawali z siebie wszystko, w trudnych momentach wylewali z siebie siódme poty. Porażka z Wisłą uniemożliwiła im jednak awans na pierwsze miejsce w tabeli. Pomyśleć, że nawet remis na jednej z map mógłby odwrócić grupowe losy…Mimo wszystko Illuminar Gaming nie może użalać się nad swoim losem. Drugie miejsce w tabeli również gwarantuje przecież bezpośredni awans do półfinału play-offów. 

Cóż, ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego najzwyczajniej w świecie na to zasłużyła, na przestrzeni zmagań wyrastając na jedną z najciekawszych formacji w Polsce. A triumfem nad Pompa Teamem tylko to przypieczętowała. Koniec końców – od Wisły dzieli ją zaledwie jeden punkt, co przekłada się na kilka zdobytych rund w przegranym pojedynku. 

Pompa rypła

Kiedy jedni wygrywają, zapewniając sobie pozycję wicelidera, inni przegrywają, żegnając się z rozgrywkami. Taki los spotkał właśnie Pompa Team. Brak punktów wywalczonych w starciu z iHG przypieczętował ich przywiązanie do dna tabeli. Bądźmy szczerzy, dziesięć oczek nie może gwarantować obecności w play-offach ESL Mistrzostw Polski. Nawet jeśli faza pucharowa została rozszerzona do ośmiu miejsc.

Bilans 3-1-14 złożył się z pojedynczych map wygranych przeciwko ówczesnemu los kogutos, Teamowi Gaminate i PLMIXOWI, remisowi podczas jednego z pojedynków z Actiną PACT, a także wielu bolesnych porażek. Finalnie jednak Czarno-żółci i tak zaprezentowali się lepiej od pamiętnego składu Izako Boars, Onca Gaming, Solaris Esports czy ex-Delusion Teamu. Nie wyjść zwycięsko z żadnej konfrontacji – to była dopiero sztuka!

Macki sięgają daleko

Bezpieczni mogą czuć się również reprezentanci AVEZ Esport, którzy bez wątpienia skończą rozgrywki w czołowej czwórce. Zagwarantowała im to konkretna wygrana z Izako Boars. Do rozwiązania pozostaje więc tylko jedna kwestia. Ośmiornice zakończą fazę grupową na miejscu trzecim, czy może czwartym? To zależy już tylko od innych zespołów – głównie x-kom AGO. 

Ani wyżej, ani też dużo niżej nie znajdą się też zawodnicy Izako Boars. Dziki miały co prawda matematyczną szansę na awans do czołowej czwórki, ale zaprzepaściły ją przegraną z AVEZ. Pozostaje im cieszyć się z bezpiecznej promocji do play-offów. Bez bonusów w postaci lepszego rozstawienia, ale kurczę – na pewno już nie spadną. Przed nimi dodatkowo konfrontacja z PGE Turów Zgorzelcem. Choć nie zadecyduje ona o losie podopiecznych HypeRa, dużo powie o przyszłości kilku innych sekcji.

???

O co rozgrywają się bowiem ostatnie mecze?

  1. Rozstawienie x-kom AGO i Actiny PACT. Jeśli Jastrzębie wygrają co najmniej jedną mapę z PLMIXEM, albo zanotują dwa remisy – wbijają do czołowej czwórki. PACT z kolei spada na miejsce numer pięć.
  2. Ostatni spadkowicz. Kto dołączy do Pompa Teamu? Kandydatów jest trzech: PLMIX, Team Gaminate oraz PGE Turów Zgorzelec. Gaminate nie może zrobić już nic. W teorii ma najwięcej punktów, ale brak kolejnych meczów do rozegrania.

Wszystko zależy więc od dzisiejszych spotkań PLMIXU z x-kom AGO oraz PGE Turów Zgorzelca z Izako Boars. Żaden z potencjalnych spadkowiczów nie jest faworytem. Wystarczy jednak, że Turów wygra jedną mapę, a PLXMIX jedną przegra, by to właśnie ekipa Piotra “morelza” Taterki pożegnała się z EMP.

Dzisiejsze mecze ESL Mistrzostw Polski:

  • 15:00 – Izako Boars vs. PGE Turów Zgorzelec
  • 16:00 – PGE Turów Zgorzelec vs. Izako Boars
  • 18:00 – x-kom AGO vs. PLMIX
  • 19:00 – PLMIX vs. x-kom AGO

Spotkania w ramach ESL Mistrzostw Polski możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska.

Fot. EPICENTER
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze