Jackinho na ławce rezerwowych Fnatic. SMOOYA tymczasowym zastępcą

Jackinho na ławce rezerwowych Fnatic. SMOOYA tymczasowym zastępcą

10.10.2021, 15:22:53

Słaba forma indywidualna w końcu zebrała swoje żniwo. Jack „Jackinho” Ström Mattsson został oficjalnie odsunięty na ławkę rezerwowych brytyjskiej organizacji Fnatic, a wszystko to wydaje się być pokłosiem tragicznej dyspozycji formacji podczas IEM Fall 2021. Międzynarodowy kolektyw przegrał wszystkie pięć meczów, ulegając takim ekipom jak SKADE, Fiend czy DBL PONEY. 

Ostatnie miesiące miały być dla Fnatic przełomem. Organizacja pożegnała się między innymi z legendą zespołu, Jesperem „JW” Wecksellem, a sam roster został przekształcony ze szwedzkiego w międzynarodowy. Pozyskanie Alexa „ALEXA” McMeekina, długi bootcamp w Polsce i zmiana filozofii drużyny miały pomóc w rewolucji. I choć oczywiście pojawiły się przebłyski, to cel jakim był awans na Majora, nie został osiągnięty.

Najgorszy jest fakt, że Fnatic na IEM Fall zaprezentowało się z okropnej strony. Na start zostali rozjechani przez FaZe, by w kolejnym meczu ponieść porażkę z DBL PONEY i znacząco skomplikować swoją sytuację w grupie. Przegrana z Fiend była już praktycznie gwoździem do trumny, a honorówy nie udało się zaliczyć ani z NiP, ani z SKADE. Pięć meczów, pięć eurowpierdoli. Nie tak miało to wyglądać po ciężkim okresie przygotowawczym.

Odejście Jackinho wydawało się jedynie kwestią czasu. Już jakiś czas temu pojawiały się plotki o zainteresowaniu Fnatic względem Miłosza „mhLa” Knasiaka, jednak ostatecznie przez kwestie finansowe do transferu nigdy nie doszło. Na ten moment zmiennikiem Szweda zostanie Owen „Smooya” Butterfield, który w sierpniu został przesunięty na ławkę rezerwowych Movistar Riders. Organizacja zakomunikowała jednak wprost, że w najbliższych miesiącach zamierzą badać rynek w celu znalezienia nowego snajpera i niekoniecznie zostanie nim Brytyjczyk.

Aktualny skład Fnatic: 

  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Ludvig „Brollan” Brolin
  • Alex „ALEX” McMeekin
  • William „mezii” Merriman
  • Owen „smooya” Butterfield (stand-in)
  • Jamie „keita” Hall (trener)

Fot. DreamHack / Joao Ferreira

Tagi:
Fnatic JACKINHO mhL PGL Major smooya
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze