Jack Etienne zdradza kulisy transferu Perkza do Cloud9

Jack Etienne zdradza kulisy transferu Perkza do Cloud9

22.11.2020, 13:25:15

Jak można się tego było doskonale spodziewać, nie milkną echa jednego z najgłośniejszych transferów 2020 roku. Po oficjalnym potwierdzeniu przenosin Luki „Perkza” Perkovića z G2 do Cloud9, głos zabrał CEO amerykańskiej organizacji – Jack Etienne. W rozmowie z Duncanem „Thorinem” Shieldsem opowiedział on o kulisach transakcji, czynnikach, które wpłynęły na podjęte decyzje oraz warunkach kontraktu chorwackiego gracza. 

Tegoroczna karuzela transferowa obfitowała w iście ogromne roszady kadrowe, których jeszcze kilka tygodni temu absolutnie nikt by się nie spodziewał. Dziś możemy się jedynie wykłócać, czy większą niespodzianką były przenosiny Perkza do Cloud9, czy też zakontraktowanie przez G2 legendy Fnatic – Martina „Rekklesa” Larssona.

Historyczny transfer z Perkzem w roli głównej nie mógł przejść bez nadnaturalnego echa. W rozmowie z Thorinem CEO Cloud9 już na samym początku zaznaczył, że wcześniej tylko raz pojawiła się okazja na sprowadzenie gracza tego kalibru i był to Rasmus „Caps” Winther, który po finale Worlds 2018 opuszczał Fnatic. Duńczyk błyskawicznie odrzucił jednak zakusy Amerykanów, dając do zrozumienia Etiennowi, że jego celem jest triumf podczas mistrzostw świata, a nie przedwczesna emerytura. Z Chorwatem sprawa miała się jednak zgoła inaczej.

Włodarz C9 czuł, że Carlos nie pozwoli Perkzowi odejść do Fnatic, co z automatu sprawiało, że przenosiny do Stanów Zjednoczonych mogły się wydawać dużo lepszym rozwiązaniem niż rozbijanie się po słabszych europejskich piątkach. Dodatkowo Etienne zaznaczył, że był świadomy tego, że ma idealne środowisko dla Perkovića. Miał pieniądze, Zvena, mógł sprowadzić mithiego i budował drużynę z potencjałem na międzynarodowy sukces. – Kiedy tylko pojawiła się furtka na dokonanie tego transferu, zwołałem cały zarząd i powiedziałem im, że zamierzam dokonać cholernie wielkiego transferu, ale wartego swojej ceny – mówił z ekscytacją.

W kolejnej części wywiadu Etienne odniósł się również do sytuacji z pozostałymi ogniwami składu Cloud9. CEO amerykańskiej organizacji przyznał, że przenosiny Ibrahima „Fudge’a” Allamiego do pierwszego zespołu były efektem tego, że lepiej pasował on do wizji formacji. Na środkowej alejce mieli z kolei rywalizować  Yasin „Nisqy” Dinçer lub Cristian „Palafox” Palafox, ale dostępność Perkza wywróciła wszystko do góry nogami. Priorytetem było ściągnięcie gwiazdy G2 Esports, a gdyby się nie udało, to dopiero wówczas Jack zdecydowałby się na Belga lub wychowanka z akademii.

Perkz to wyjątkowy gracz. Nie jest jedynie wielkim talentem, ale wraz z jego przyjściem do zespołu zawita również wyższa kultura wygrywania. Jedyne na czym mu zależy, to wygrywanie. I jest on w stanie dać moc, która w istocie pomoże wygrywać wszystko – mówił Etienne.

CEO Cloud9 zdradził też kilka szczegółów dotyczących negocjacji z G2 Esports. – To nie były łatwe negocjacje. Carlos na pytanie o cenę za Perkza odpowiedział „Ile za Lukę? A ile masz?”. Wartość transferu opiewa na ogromną kwotę, a przecież nie musiałem przekonać tylko Ocelote’a, ale też samego Perkza. Jasne, pieniądze mają znaczenie, ale dla niego nie są aż tak ważne jak to, aby grać w regionie, gdzie będzie mógł nadal rywalizować na najwyższym poziomie – mówił włodarz C9.

I choć ostatecznie Perkz i tak ma zgarniać naprawdę ogromną pensję, to według słów Etienne’a nie jest to aż tak wygórowana stawka, jak niektórym mogłoby się wydawać. Jack miał odbyć z Perkzem dużo rozmów, podczas których rozmyślali oni nad sytuacją w NA i pomysłami na poprawę sytuacji w regionie oraz planach zespołu na rozwój. CEO C9 przyznał, że za każdym razem gdy formalności stawały się cholernie trudne, a agenci sprawiali, że praca nad transferem była katorgą, ekscytacja i przekonanie o słuszności transakcji wracały wraz z każdą rozmową telefoniczną z doświadczonym Chorwatem. Dodatkowo Amerykanin zaznaczył, że w stosunku do swoich dwóch midlanerów był nadzwyczaj transparentny i informował ich o wszelkich nowościach związanych z sytuacją kadrową.

Mimochodem Etienne potwierdził również doniesienia o przenosinach Nisqiego do Fnatic, a także dał do zrozumienia, że pełniący wcześniej obowiązki trenera w brytyjskiej organizacji mithy zostanie asystentem Kima „Reignovera” Yeu-jina.

Pełną rozmowę Thorina z włodarzem Cloud9 możecie obejrzeć poniżej:

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze