Izako Boars zamyka kobiecą drużynę CS:GO

02.07.2021, 13:33:27

Izako Boars rozstało się z kobiecą drużyną Counter-Strike: Global Offensive. Organizacja nie zdradza jeszcze planów związanych z potencjalnym kontynuowaniem podboju damskiej sceny esportowej.

Izako Boars otworzyło sekcję “Ladies” we wrześniu 2019 roku. Na fali przebudzenia damskiej sceny i ruchów konkurencyjnych organizacji Dziki postanowiły wesprzeć wówczas kobiety w esporcie.

Naszym głównym założeniem przy tworzeniu nowej dywizji jest chęć zbudowania jednego z najlepszych zespołów w Polsce, który będzie z powodzeniem rywalizował na scenie międzynarodowej komunikował wówczas Paweł Potoczny, menadżer Izako Boars Ladies.

Przygoda ekipy Kamili “firingirl” Kopij z klubem Piotra “izaka” Skowyrskiego trwała więc niemal dwa lata. W tym czasie zawodniczki pod sztandarem Dzików wystąpiły w ESL Sprite Mistrzostwach Kobiet czy też zdobyły wicemistrzowski tytuł Ambush Female Spring Cup.  

Po 21 miesiącach rozstajemy się z Izako Boars. Byłam tu od początku, więc to dla mnie wielki dzień. Mimo to wiem, że przed nami kolejny rozdział i nowa szansa. Dołączając do zespołu, wiedziałam, że mam młodą drużynę, której zrozumienie gry zajmie trochę czasu. Wejście w rolę IGL było dla mnie nowym rozdziałem, który wiele mnie nauczył i zmotywował do rozwoju jako zawodniczka – przyznaje w oficjalnym oświadczeniu Kamila “firingirl” Kopij, kapitan drużyny.

Pokazaliśmy się z dziewczynami z dobrej strony, przez ostatni rok udowadniając, że potrafimy wiele. Ostatecznie zaowocowało to trzecim miejscem w Europie i dziesiątą lokatą w rankingu światowym – więc zdecydowanie jest to dla mnie sukces! Były zmiany, były wzloty i upadki, ale to normalny proces, który się nie kończy – dodaje.

Były skład Izako Boars Ladies:

  • Aleksandra “Olczix” Pawlak
  • Hania “Haniaa” Pudlis
  • Angelika “Angelka” Kozłowska
  • Kamila “firingirl” Kopij

Izako Boars Ladies z wicemistrzostwem Ambush Female Spring Cup

Dziewczyny nie zamierzają się jednak rozstawać. Ze składem rozstaje się wyłącznie Aleksandra “Olczix” Pawlak, która sama podjęła decyzję o odejściu. Reszta watahy raz jeszcze wkroczy na wspólną drogę rywalizacji, próbując znaleźć dla siebie nowe miejsce.

Pożegnalny mecz Izako Boars Ladies odbędzie się już dziś o godzinie 16:00. Polki wezmą udział w play-offach ESEA Open i będzie to ich ostatni występ w barwach Dzików.

Fot. GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze