25 tysięcy złotych w kieszeni. Izako Boars wygrywa PGE Superpuchar PLE!

11.07.2021, 09:56:55

Izako Boars stanęło na wysokości zadania. Dziki świetnie odnalazły się na jednej z gdańskich plaż, z ogromną pewnością siebie zgarniając trofeum. To one przywiozą znad morza Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej.

PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej w założeniu miał być wydarzeniem odświeżającym nieco formułę krajowych turniejów LAN-owych. Wakacyjna atmosfera, romantyczna sceneria, nadbałtycki piasek, wygodne leżaki i drinki z palemką co do zasady z CS-em się nie kojarzą. Organizatorzy PLE postanowili to jednak zmienić.

I udało im się całkiem nieźle – nawet mimo nieoczekiwanego bana na Twitchu. Ostatecznie wszystko i tak sprowadziło się do walki na serwerze. To przecież rywalizacja odgrywa główną rolę podczas esportowych turniejów.

Pod kątem esportowym PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej stał się dla uczestników okazją do przetarcia szlaków odświeżonymi kadrami. Illuminar Gaming, MAD DOG’S PACT, Izako Boars – wszystkie z wymienionych sekcji na przestrzeni ostatnich tygodni przeprowadzały znaczące zmiany w składach. W Gdańsku odbył się więc istny poligon bojowy dla debiutujących zawodników.

Finalnie najlepiej w bojowych warunkach poradzili sobie reprezentanci Izako Boars. Zakontraktowanie Pawła “byaliego” Bielińskiego, Arka “Vegiego” Nawojskiego i Karola “Enzo” Lasoty okazało się strzałem w dziesiątkę. W szeregach Dzików – przynajmniej w ostatnim czasie – gra ostatnio dosłownie wszystko. Stąd najpierw pewny triumf z MAD DOG’S PACT, a następnie mimo wszystko kontrolowane zwycięstwo z Illuminar Gaming.

Wataha znów pełna! Izako Boars prezentuje dwóch nowych graczy

Wszystkie wyniki podczas PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej:

  • Izako Boars 2:1 Illuminar Gaming – Dust2 16:4; Nuke 14:16; Vertigo 16:4
  • Izako Boars 2:0 MAD DOG’S PACT – Nuke 16:12; Vertigo 16:12
  • Illuminar Gaming 2:0 M1 EDEN – Inferno 16:14; Nuke 16:14

Za zwycięstwo w turnieju Izako Boars zgarnęło całość puli nagród, a więc 25 tysięcy złotych. Dziki udowodniły ponadto, że odświeżonym składem mają potencjał, aby zwojować krajową scenę. Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej jest wyłącznie początkiem pięknej przygody.

Fot. Izako Boars

Tagi:
Izako Boars PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze