Izako Boars kontra francuskie średniaki. Czas na pierwsze punkty w ECL

02.10.2020, 11:02:39

Początek zabolał i zawstydził, ale nie przekreślił szans na awans. Przed Izako Boars jeszcze cztery mecze w fazie grupowej European Challenger League. I pierwszy, którego pod żadnym pozorem przegrać po prostu nie można.

Polacy do pierwszego meczu w międzynarodowych rozgrywkach podeszli z podniesionymi głowami. Pewność siebie, waleczność i brak kompleksów emanowały od Dzików od momentu zwycięstwa Polish Masters. Cięte wypowiedzi poprzedzające konfrontację sprawnie podgrzewały zresztą atmosferę. Przez chwilę mogliśmy naprawdę uwierzyć w biało-czerwony triumf nad PENTA Sports.

Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jednak zapewnienia. Kiedy nadwiślańska sekcja na jednym serwerze spotkała się z niedawnymi uczestnikami Pro Ligi – nagle odezwała się bezradność. Nie był to może pojedynek bulterriera z ratlerkiem, aczkolwiek przepaść pomiędzy poziomami wybrzmiewała w niemal każdej rundzie. Nie bez powodu Dziki zabezpieczyły zaledwie dwa punkty.

Koniec końców – Polacy i tak zaprezentowali się lepiej niż Orgless czy BeKind. Reszta przegranych zespołów z Grupy B zdobyła przecież jeszcze mniej rund. Nadszedł więc czas, by odpowiednio to wykorzystać.

Przed ekipą Bartosza “AueRa” Hajmy potyczka z BeKind – formacją, która na inaugurację European Challenger League nie zgarnęła na swoje konto nawet jednego, symbolicznego punkcika. W przypadku potencjalnej walki o awans z dolnych rejestrów strefy promocyjnej wygrane z zespołami tego pokroju będą niezwykle istotne.

Druga porażka z rzędu zawodników Izako Boars rzecz jasna nie skreśli, ale na horyzoncie widać choćby pojedynek z MnM Gaming. Triumf z aktualnie najniżej notowaną formacją French League jest obowiązkowym zadaniem do wykonania, jeśli faktycznie chcemy liczyć się na mapie Europy.

Harmonogram European Challenger League:

  • 17:00 – Izako Boars vs. BeKind – TRANSMISJA
  • 18:00 – PENTA Sports vs. Orgless
  • 19:00 – MnM Gaming vs. Cowana Gaming
  • 20:00 – Granit Gaming vs. Winstrike TEam
  • 21:00 – GAMMA GAMING vs. Team Heretics
  • 22:00 – Team Fedora vs. MACKO Esports

European Challenger League zrzesza przedstawicieli dziewięciu lig regionalnych, w tym Polish Masters, triumfatorów kwalifikacji, a także dwa zespoły z ostatniego sezonu CL-a. Z jednej strony walka toczy się o nagrody pieniężne i splendor na międzynarodowej scenie, ale z drugiej – przepustkę do barażów poprzedzających European League. Najlepsza ekipa zmagań zbliży się więc do śmietanki Starego Kontynentu.

Fot. Izako Boars
Tagi:
BeKind European Challenger League Izako Boars
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze