Izako Boars skacze w światowym rankingu. Dziki awansowały o 20 pozycji

Izako Boars skacze w światowym rankingu. Dziki awansowały o 20 pozycji

13.07.2021, 16:36:31

Zwycięstwo Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej dało graczom Izako Boars solidnego kopa. Dziki awansowały bowiem o aż dwadzieścia pozycji w światowym rankingu prowadzonym przez redakcję HTLV.org.

W czołowej piątce świata bez zmian. Gambit Esports, Natus Vincere, G2 Esports, Heroic i Ninjas in Pyjamas twardo trzymają się wywalczonych w ubiegłych tygodniach pozycji. W drugiej połowie najlepszej dziesiątki rotacji jednak doświadczyliśmy. Dzięki niezłym występom w Kolonii BIG awansowało z dziesiątego na ósme miejsce, a Team Vitality skoczył z dziewiątej na siódmą pozycję. Obie formacje zostawiły za sobą spadkowiczów z mousesports, Virtus.pro i Astralis.

Sporo zadziało się jednak w gronie biało-czerwonych reprezentantów. Wystarczy powiedzieć, że dwoma tylko, że dzięki występom w Domination League oraz wygranego PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej Izako Boars awansowało o aż dwadzieścia pozycji. Chwilę po zmianach kadrowych Dziki pochwalić mogą się więc siedemdziesiątą piątą pozycją, mając za plecami MAD DOG’S PACT, Illuminar Gaming, HONORIS, Tarczyński Protein Team czy PGE Turów Zgorzelec.

25 tysięcy złotych w kieszeni. Izako Boars wygrywa PGE Superpuchar PLE!

Dla iHG to zresztą debiut nowego składu w globalnej klasyfikacji. Wicemistrzostwo organizowanego na gdańskiej plaży turnieju wystarczyło, aby zaprezentować się światu na pozycji numer sto dwa.

Tygodnie dalekie od ideału mają za sobą z kolei trzy najwyżej notowane drużyny z Polski. x-kom AGO znajduje się już na skraju najlepszej trzydziestki. Spadek o trzy szczeble ulokował bowiem Jastrzębie na miejscu dwudziestym dziewiątym. Wisła All in! Games Kraków oraz Anonymo Esports również cofnęły się o krok. 

Najlepsze polskie drużyny w rankingu HLTV:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
29. x-kom AGO -3
44. Wisła All in! Games Kraków -1
50. Anonymo Esports -1
75. Izako Boars +20
83. MAD DOG’S PACT +4
102. Illuminar Gaming N
112. HONORIS -3
192. M1 EDEN N
209. Tarczyński Protein Team +1
238. PGE Turów Zgorzelec
239. GGPredict VIXIT
252. los kogutos -134

Aktualizacja światowego rankingu tradycyjnie nastąpi w kolejny poniedziałek -19 lipca. Pełen obraz rankingu znajdziecie na oficjalnej stronie twórców – HLTV.org.

Fot. FACEIT / Joe Stephens

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze