Izako Boars Ladies z wicemistrzostwem Ambush Female Spring Cup

31.05.2021, 13:26:40

Mistrzostwa nie było, ale wstydu też nie ma. Na kobiecej scenie trudno bowiem o pokonanie Galaxy Racer Female, które już kolejny raz z rzędu zdominowało Ambush Female Spring Cup. Zawodniczki Izako Boars Ladies opuszczają więc rozgrywki z podniesionymi głowami, cennym doświadczeniem i przede wszystkim wicemistrzostwem.

Forma Izako Boars Ladies na Ambush Female Spring Cup była jedną wielką zagadką. Tuż przed inauguracją turnieju dowiedzieliśmy się bowiem, że na ławkę rezerwowych w drużynie przeszła Michalina “Młoda” Chudzińska. Powodem zmiany był napięty terminarz, który wynikał ze zbliżającego się terminu obrony tytułu inżyniera. 

Drużyna nie musiała jednak długo rozglądać się za zastępstwem, bowiem drużynę już wcześniej wspierała Julia “JuLKaa” Marek – była reprezentantka Arcane Wave. Martwiliśmy się o dyspozycję całej drużyny, jednak już faza grupowa wybiła nam wszystkie czarne myśli z głowy.

A play-offy? Te rozpoczęły się od ogromnego wyzwania, jakim bez wątpienia było starcie NOFEAR5. Rosyjska ekipa była już o krok od zwycięstwa, jednak Polki w kluczowym momencie się przebudziły, zaczęły wracać z wynikiem i ostatecznie wyrównały stan serii. Serii, która kilkadziesiąt minut później wygrały.

W półfinale na Izako Boars Ladies czekała inna rodzima piątka – 4750crew. W tym przypadku również mówiliśmy o serii na pełnym dystansie, jednak z tej ponowie obronną ręką wyszły Aleksandra “Olczix” Pawlak i jej drużynowe koleżanki. 

Nastroje przed finałową batalią były więc bojowe, jednak Galaxy Racer Female dość szybko ugasiło cały biało-czerwony zapał. W większości rosyjska piątka najpierw po w miarę wyrównanym starciu zgarnęła Inferno, a kilka chwil później zdominowała Traina, co zaowocowało triumfem w całym turnieju.

Galaxy Racer za triumf w turnieju otrzymało tysiąc euro, natomiast wicemistrzynie z Izako Boars Ladies muszą zadowolić się połową tej kwoty. Nagroda pieniężna w postaci stu euro nie ominęła także 4750crew, które stanęło na najniższym stopniu podium.

Fot. GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Izako Boars Ladies
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze