izak skomentuje Majora? Fantasyexpo wykupiło prawa do transmisji w 8 językach

izak skomentuje Majora? Fantasyexpo wykupiło prawa do transmisji w 8 językach

08.07.2021, 21:10:13

Wiemy, kto odpowiadać będzie za polską transmisję PGL Major Stockholm 2021. Prawa do oficjalnej relacji najważniejszego turnieju Counter-Strike: Global Offensive w roku wykupiło Fantasyexpo. Agencja nie ograniczy się jednak do krajowego rynku.

Ekipa Fantasyexpo zdecydowała się rozszerzyć transmisyjne horyzonty poza granice Polski. Oprócz lokalnej transmisji polska firma zajmie się również przygotowaniem relacji na rynki w Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii. Wiązać będzie się to m.in. z koordynowaniem komentarza w aż ośmiu językach.

Nieprzerwanie staramy się coraz wyżej zawieszać sobie poprzeczkę, a projekt przygotowania transmisji w ośmiu językach, i to z tak prestiżowego turnieju, z pewnością jest dla nas przeskokiem na kolejny poziom. Stanowi to duże wyzwanie nie tylko dla naszego studia, ale dla całej ekipy współpracującej z naszymi partnerami czy z mediami – mówi Krzysztof Stypułkowski, współzałożyciel Fantasyexpo.

Niemal pewnym wydaje się zaangażowanie do polskojęzycznego studia Piotra “izaka” Skowyrskiego. Ikona polskiej sceny esportowej jest bowiem jedną z agencyjnych twarzy. Słyszysz “Fantasyexpo rozszerza współpracę z PGL” – widzisz izaka ekscytującego się akcjami podczas najważniejszego turnieju w sezonie. Oficjalnie nie podano jednak pełnej listy krajowych talentów.

Fantasyexpo przy realizacji transmisji wykorzystuje doświadczenie zebrane zarówno na rodzimym rynku, jak i przy projektach międzynarodowych pokroju niedawno zakończonych European Development Championship czy BLAST Rising. W przeszłości agencja zajmowała się już polskimi transmisjami z Majorów. Mowa o MLG Columbus 2016, ELEAGUE Atlanta 2017, PGL Major Kraków 2017, FACEIT London 2018 czy też StarLadder Berlin 2019.

PGL Major w Sztokholmie odbywać się będzie od 23 października do 7 listopada. Dwadzieścia cztery drużyny ze światowego szczytu rywalizować będą o najcenniejsze trofeum w świecie Counter-Strike’a, a także nagrody z puli 2 milionów dolarów. Z uwagi na globalną pandemię koronawirusa zawody w Szwecji będą jedynym Majorem w 2021 roku.

Aktualnie nie wiemy, czy jakakolwiek polska drużyna lub Polacy reprezentujący międzynarodowe składy, wezmą udział w sztokholmskich rozgrywkach. W czystej teorii najbliżej awansu są dziś Anonymo Esports, Mateusz “mantuu” Wilczewski oraz Michał „MICHU” Müller.

Fot. Fantasyexpo

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze