To oni budowali historię. Invicta kontra SLAVGENT w walce o Polish Cup Winter

21.01.2021, 08:13:15

Za oknami śnieg, na serwerach bieg po zimowy puchar. Jak co czwartek do akcji powraca krajowa czołówka, by rywalizować o mistrzowski tytuł Rainbow Six Polish Cup Winter.

Widzieliśmy już szaloną rundę remisów. Przeżyliśmy dzień pewnych zwycięstw. To jak – być może czas na niespodziewany dojazd ulubieńców ekspertów? Jak tu mówić jednak o uczestnikach Rainbow Six Polish Cup Winter w kategorii potencjalnych triumfatorów lub przegranych, skoro po dwóch tygodniach zmagań tabela wygląda tak, a nie inaczej.

Bo kto jeszcze przed startem rozgrywek spodziewał się, że TEETRES.SLAVGENT będzie po dwóch tygodniach jedyną sekcją bez punktu na koncie? A na szczycie klasyfikacji pierś dumnie wypinać będą reprezentanci Hummingbirds i AVEZ Esport? Bez zbędnej podniety zaznaczyć trzeba jednak, że mimo wszystko krajowe gwiazdy również trzymają rękę na pulsie. HOMELESS i devils.one depczą liderom po piętach.

Trzecią kolejkę rozpocznie jednak starcie na dnie, które wywraca poniekąd wieloletnie postrzeganie nadwiślańskiego środowiska R6S. Oto naprzeciw siebie staną dwie najbardziej zasłużone w historii sceny organizacje. TEETRES.SLAVGENT i XPG Invicta nie walczą jednak o umocnienie pozycji na przedzie peletonu. Podopieczni Krystiana Sidorowicza rywalizować będą o pierwsze punkty w zmaganiach. Feniksy spróbują zanotować z kolei premierowe zwycięstwo, by nie ograniczać się do remisu z inauguracyjnej rundy.

Za spotkanie wieczoru bezapelacyjnie uznać możemy natomiast konfrontację HOMELESS z devils.one. W dużym uproszczeniu szykuje nam się przecież powtórka wielkiego finału Polish Masters. Ekipa Bartosza “AueRa” Hajmy ograła już SLAVGENT. Jeśli sprowadzi do parteru również Diabły, bramy do pierwszego miejsca fazy zasadniczej może nie zostaną otwarte na oścież, ale na pewno uchylą się znacząco.

Co dalej? Spotkanie nieprzewidywalnego AVEZ Esport z szalonymi Koziołkami Hp bez wątpienia podtrzyma rozgrywkowe napięcie. Na dobranoc – last but not least. Aktualny lider z Hummingbirds powalczy o utrzymanie się na pierwszej lokacji klasyfikacji. Przeszkodzić spróbują mu zawodnicy Cromcodiles.

Harmonogram drugiej kolejki Rainbow Six Polish Cup Winter:

  • 19:00 – TEETRES.SLAVGENT vs. XPG Invicta
  • 20:15 – HOMELESS vs. devils.one
  • 21:30 – AVEZ Esport vs. Koziołki Hp
  • 22:45 – Hummingbirds vs. Cromcodiles

Etap zasadniczy potrwa łącznie siedem kolejek i wyłoni cztery najlepsze drużyny, które awansują do play-offów. Ich początek zaplanowano na 26 lutego. Dla najlepszych przedstawicieli krajowej sceny przewidziano nagrody z puli 20 tysięcy złotych. Połowa kwoty trafi w ręce mistrzów. Mecze transmitowane będą za pośrednictwem oficjalnego kanału organizatora na Twitchu.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze