Intel Extreme Masters zamknięte dla publiczności. Decyzję podjął Wojewoda Śląski

Intel Extreme Masters zamknięte dla publiczności. Decyzję podjął Wojewoda Śląski

27.02.2020, 18:35:00

Od rozpoczęcia piątego posiedzenia Senatu RP X kadencji esportowe środowisko zastanawiało się, czy Intel Extreme Masters w Katowicach zostanie odwołane. Choć przed 18:00 przedstawiciele organizatora informowali, że wszystko jest pod kontrolą, doczekaliśmy się decyzji Wojewody Śląskiego – Jarosława Wieczorka. Lokalne władze oficjalnie zakazały udziału publiczności w katowickim turnieju.

Początkowo informacje o zakazie wpuszczenia widzów na teren Spodka oraz targów pojawiły się na kanałach informacyjnych Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Po czasie sytuację skomentowali również organizatorzy, za pośrednictwem oficjalnej strony publikując oświadczenie.

Pierwsze przesłanki o możliwości zamknięcia IEM pojawiły się podczas porannych obrad Senatu RP, który dyskutował na temat sytuacji epidemiologicznej w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jeden z polityków na tapet wziął temat katowickiego wydarzenia esportowego.

Jestem z Katowic. Już jutro w mieście rozpoczyna się największa w Polsce nieplenerowa impreza. W związku z tym muszę zapytać, czy IEM zostanie odwołany? A jeśli nie – jak pan minister ocenia zagrożenie z nią związane? –  zapytał Marek Plura. – Jakie szczególne działania zostały podjęte w celu zabezpieczenia imprezy przed tym, aby nie stała się wulkanem infekcji, który już jutro może eksplodować? – kontynuował.

 

 – Zdajemy sobie sprawę z organizacji imprezy. Decyzję o ewentualnym odwołaniu podejmuje Wojewoda na wniosek inspektora sanitarnego. Wiemy, że aktualnie trwają analizy epidemiologiczne mające stwierdzić, jak wydarzenie to może wpłynąć na uczestników, ale i mieszkańców Katowic. Decyzja zostanie podjęta właśnie dziś – odpowiedział Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Powyższe słowa nie były jednak żadnymi zapewnieniami. Decyzje należeć miały do władz lokalnych. Organizatorzy do wieczora uspokajali jednak esportowych kibiców. – Na chwilę obecną przygotowania do IEM Katowice trwają nieprzerwanie. Wszystko wskazuje na to iż impreza jutro rozpocznie się zgodnie z planem! – o godzinie 18:21 pisał na Twitterze Adrian Kostrzębski, przedstawiciel ESL Polska.

W związku z dynamicznymi zmianami globalnej sytuacji zdrowotnej oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i odwiedzającym region, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o cofnięciu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. Zgodnie z jego decyzją bramy Intel Extreme Masters 2020 nie zostaną otwarte dla publiczności – czytamy w oświadczeniu ESL.

ESL szanuje decyzję władz lokalnych i obecnie pracuje nad dotarciem do wszystkich posiadaczy biletów, gości i mediów. Bilety zostaną w pełni zwrócone. Turniej zostanie przeprowadzony i wyemitowany zgodnie z planem, ale bez dodatkowych gości na miejscu Bardzo nam przykro z powodu wszystkich fanów i graczy – kontynuują organizatorzy.

WIĘCEJ INFOMRACJI WKRÓTCE!

Fot. ESL / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze