Rogue z awansem na Worldsy! Akcja Inspireda przejdzie do historii LoL-a

14.08.2021, 12:04:00

Pojedynek o awans na Worldsy. Piąta, finałowa mapa. Decydująca bitwa. A o wszystkim zadecydowało raptem kilka punktów zdrowia. Kacper “Inspired” Słoma dokonał czegoś niemożliwego. W pojedynkę wprowadził swój zespół na Mistrzostwa Świata League of Legends.

Wyrównany początek, środek i koniec

Lepszej serii o awans na tegoroczne Worldsy nie mogliśmy sobie wymarzyć. Bitwa Rogue z Misfits Gaming to wymiana ciosów od wczesnego początku aż do samego końca. Jako pierwsi swoją obecność na Summoner’s Rift zaakcentowali przedstawiciele ekipy Łotrzyków, bowiem to na ich konto wpadła mapa otwierająca tą serię. Serię, która zapisze się w historii.

Tak właśnie rozpoczęła się wymiana ciosów, która doprowadziła nas do wyrównania stanu gry, a następnie kolejnego kroku w stronę zwycięstwa od Rogue. Króliki pod brzytwą poradziły sobie jednak znakomicie, a fani otrzymali to, na co przecież zasługiwali – piątą, finałową mapę.

I nawet ta od początku do końca kryła za sobą mnóstwo zagadek. W końcowej fazie bitwy oba składy posiadały swoje argumenty i trudno było przewidzieć finał tej wyrównanej rywalizacji. A już na pewno nikt nie obstawiał, że wszystko zakończy się na penta killu od leśnika Łotrzyków. Inspired w pojedynkę wyeliminował cały przeciwny skład, a w ciągu kolejnych kilku minut jego skład napędzany siłą tego zagrania zdołał wedrzeć się do bazy oponentów i doszczętnie ją zniszczyć.

Tym samym Rogue zostało pierwszą ekipą, która zagwarantowała sobie udział na nadchodzących Mistrzostwach Świata League of Legends.

Rogue nie mogło też wybrać lepszego momentu na ogłoszenie przedłużenia kontraktu z pewnym graczem. A wy już dobrze wiecie, o kogo chodzi. Inspired zostanie w Łotrzykach co najmniej do 2023 roku. Jeśli czekali z oficjalnym potwierdzeniem do momentu, w którym zdobędzie on penta killa, to znak, że naprawdę w niego wierzą.

Rogue 3:2 Misfits Gaming

A dziś walka o kolejny taki występ. Marcin “Jankos” Jankowski stanie przed szansą wywalczenia sobie piątych Worldsów w karierze. Wynik imponujący, jednak najpierw trzeba wyrwać się spod Lwich pazurów. Obecni Mistrzowie Europy tanio skóry nie sprzedadzą.

17:00 – G2 Esports vs MAD Lions

Wszystkie mecze LEC wraz z polskim komentarzem możecie obejrzeć na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. Michał Konkol / Riot Games

Tagi:
Inspired LEC Misfits Gaming Rogue Trymbi Vander
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze