imd poza iHG. Trener nie przedłużył kontraktu

09.01.2021, 12:01:21

Illuminar Gaming żegna się z kolejnym ogniwem składu Counter-Strike: Global Offensive. Kontraktu z organizacją postanowił nie przedłużać bowiem Adrian “imd” Pieper – dotychczasowy trener formacji.

Szkoleniowiec o decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Bardzo dziękuję wszystkim osobom, z którymi współpracowałem. Były lepsze, jak i gorsze chwile, ale na pewno mile będę wspominać ten okres – widnieje na jego oficjalnym profilu na Twitterze. Bezsprzecznie jest to jednak następstwo grudniowego odsunięcia całej kadry na ławkę rezerwowych.

Organizacja nie skomentowała ruchu imd. Milczy zresztą w sprawie wszystkich noworocznych rozstań. Ostatni komunikat ze strony iHG wyszedł bowiem 31 grudnia.

Pieper zasiadł na stanowisku trenera w sierpniu 2019 roku, opiekując się dwoma odsłonami zespołu. Każdorazowo doprowadzał swoich podopiecznych na sam szczyt krajowego Counter-Strike’a. Z formacją dowodzoną przez Oskara “oskarisha” Stenborowskiego wygrał międzynarodowe Games Clash Masters w Gdyni oraz ESL Mistrzostwa Polski. Sukces w krajowych zawodach powtórzył również w sekcji z Januszem “Snaxem” Pogorzelskim.

W gablocie zgromadził ponadto złote medale Eden Arena: Malta Vibes i wicemistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej. Prowadził zespół podczas trzech DreamHacków Open – raz dochodząc nawet do półfinałów. Uzyskał też awans na światowe finały World Electronic Sports Games, aczkolwiek zawody w Chinach finalnie nie zostały zorganizowane.

mouz oficjalnie poza Illuminar Gaming. Gracz szuka nowych wyzwań

Nie tak dawno odejście z organizacji ogłosili także Mikołaj “mouz” Karolewski oraz przedstawiciele sztabu: Mateusz Kowalczyk i Adam Kozierowski.

Wciąż nie wiemy, co stanie się z Pawłem “reatzem” Jańczakiem, Arkadiuszem „Vegim” Nawojskim, Januszem “Snaxem” Pogorzelskim oraz Tomaszem “phrem” Wójcikem. Czterech graczy wciąż – przynajmniej oficjalnie – pozostaje na ławce rezerwowych.

Doniesienia naszej redakcji wskazują jednak, że Tomasz “phr” Wójcik trenuje już z Pawłem “byalim” Bielińskim, Dominikiem “GruBym” Świderskim, Kubą “Markosiem” Markowskim oraz Krzysztofem “Goofym” Górskim. Wspomniana piątka ma być przymierzana do szwedzkiej organizacji 9INE.

Co dalej z imd? Jako jeden z najbardziej doświadczonych trenerów na krajowej scenie nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zajęcia. Jak sam zresztą wspomina – “coś tam w CS-ie jeszcze podziała”.

Fot DreamHack / Joao Ferreira
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze