imd poza iHG. Trener nie przedłużył kontraktu

imd poza iHG. Trener nie przedłużył kontraktu

09.01.2021, 12:01:21

Illuminar Gaming żegna się z kolejnym ogniwem składu Counter-Strike: Global Offensive. Kontraktu z organizacją postanowił nie przedłużać bowiem Adrian “imd” Pieper – dotychczasowy trener formacji.

Szkoleniowiec o decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Bardzo dziękuję wszystkim osobom, z którymi współpracowałem. Były lepsze, jak i gorsze chwile, ale na pewno mile będę wspominać ten okres widnieje na jego oficjalnym profilu na Twitterze. Bezsprzecznie jest to jednak następstwo grudniowego odsunięcia całej kadry na ławkę rezerwowych.

Organizacja nie skomentowała ruchu imd. Milczy zresztą w sprawie wszystkich noworocznych rozstań. Ostatni komunikat ze strony iHG wyszedł bowiem 31 grudnia.

Pieper zasiadł na stanowisku trenera w sierpniu 2019 roku, opiekując się dwoma odsłonami zespołu. Każdorazowo doprowadzał swoich podopiecznych na sam szczyt krajowego Counter-Strike’a. Z formacją dowodzoną przez Oskara “oskarisha” Stenborowskiego wygrał międzynarodowe Games Clash Masters w Gdyni oraz ESL Mistrzostwa Polski. Sukces w krajowych zawodach powtórzył również w sekcji z Januszem “Snaxem” Pogorzelskim.

W gablocie zgromadził ponadto złote medale Eden Arena: Malta Vibes i wicemistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej. Prowadził zespół podczas trzech DreamHacków Open – raz dochodząc nawet do półfinałów. Uzyskał też awans na światowe finały World Electronic Sports Games, aczkolwiek zawody w Chinach finalnie nie zostały zorganizowane.

mouz oficjalnie poza Illuminar Gaming. Gracz szuka nowych wyzwań

Nie tak dawno odejście z organizacji ogłosili także Mikołaj “mouz” Karolewski oraz przedstawiciele sztabu: Mateusz Kowalczyk i Adam Kozierowski.

Wciąż nie wiemy, co stanie się z Pawłem “reatzem” Jańczakiem, Arkadiuszem „Vegim” Nawojskim, Januszem “Snaxem” Pogorzelskim oraz Tomaszem “phrem” Wójcikem. Czterech graczy wciąż – przynajmniej oficjalnie – pozostaje na ławce rezerwowych.

Doniesienia naszej redakcji wskazują jednak, że Tomasz “phr” Wójcik trenuje już z Pawłem “byalim” Bielińskim, Dominikiem “GruBym” Świderskim, Kubą “Markosiem” Markowskim oraz Krzysztofem “Goofym” Górskim. Wspomniana piątka ma być przymierzana do szwedzkiej organizacji 9INE.

Co dalej z imd? Jako jeden z najbardziej doświadczonych trenerów na krajowej scenie nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zajęcia. Jak sam zresztą wspomina – “coś tam w CS-ie jeszcze podziała”.

Fot DreamHack / Joao Ferreira
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze