Imagine Dragons i Riot Games znów łączą siły. Posłuchaj „Enemy”!

Imagine Dragons i Riot Games znów łączą siły. Posłuchaj „Enemy”!

29.10.2021, 13:40:18

Zespół Imagine Dragons raz jeszcze nawiązuje współpracę z Riot Games. Utwór “Enemy” nagrany wraz z raperem J.I.D promuje nadchodzącą wielkimi krokami premierę serialu animowanego “Arcane”.

Zapowiadany od dawna serial “Arcane” ma ujrzeć światło dzienne tuż po końcu trwających właśnie Mistrzostw Świata w League of Legends. Twórcy we współpracy z platformą streamingową Netflix zapowiedzieli premierę na 7 listopada. Odcinki udostępnione zostaną jednak późną nocą polskiego czasu – około 4:00.

Od miesięcy trwa aktywna akcja promująca produkcję. Do tej pory Riot Games i Netflix prezentowali widzom zwiastuny odkrywające kolejne karty związane z historią i przedstawionym światem. Tym razem opublikowano jednak teledysk do utworu będącego wizytówką serialu. “Enemy” powstało we współpracy Imagine Dragons i rapera J.I.D z kolektywu Spillage Village.

To nie pierwsza kooperacja Imagine Dragons z Riot Games. W 2014 roku amerykański zespół stworzył utwór “Warriors”, który stał się hymnem odbywających się wówczas Mistrzostw Świata w League of Legends. Tak, jak podczas pierwszej współpracy ekipy z Nevady przy produkcjach ze stajni Riot Games, do piosenki zrealizowano animowany teledysk. Główną rolę odgrywa w nim Jinx.

Arcane to historia pełna kontrastów. Postacie zostają podzielone, na dwie grupy odpowiadające połowom miasta, z innymi wartościami i prawami. Uzupełniają się, choć są swoimi przeciwieństwami. W tym świecie bohaterowie jednej strony, mogą stać się złoczyńcami dla drugiej. Główni bohaterowie Arcane to postaci, które gracze pokochali w naszych grach, dlatego powinni poczuć się bardzo znajomo, widząc ich na ekranie. Różnice między mediami mogą być jednak odczuwalne, gdy postaci zostają przeniesione do świata filmu mówił we wrześniu Alex Yee, współtwórca Arcane.

Kolejny zwiastun Arcane. Premiera serialu o League of Legends coraz bliżej

Premiera pierwszego serialu telewizyjnego ze stacji Riot Games odbędzie się dwutorowo – po pierwsze w serwisie Tencent w Chinach, ale również globalnie na platformie Netflix. 

Tagi:
Arcane Imagine Dragons J.I.D Netflix
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze