Illuminar i PACT, czyli teatr dwóch aktorów w ESL Mistrzostwach Polski
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Illuminar i PACT, czyli teatr dwóch aktorów w ESL Mistrzostwach Polski

07.05.2020, 01:57:43

Obrońcy tytułu mistrzowskiego nie zawodzą – tego mogliśmy się spodziewać. Illuminar trzęsie krajowym podwórkiem, jednak na ich karku da się wyczuć lekki oddech. I o dziwo nie należy on do reprezentantów AGO czy AVEZ. PACT zaskoczył kibiców jak zima kierowców (nie tegoroczna) i na półmetku zmagań ESL MP okupuje pozycję wicelidera. I to z gigantyczną przewagą nad trzecim członkiem pudła.

A co się dzieje z “Ośmiornicami”? Szajka AVEZ Esport co prawda dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty i w tym momencie czeka nawet na podium ligowej tabeli, jednak każdy wymienia ich w kategorii największego rozczarowania. Cóż, nie do tego przywykliśmy. 

W ostatnich miesiącach to właśnie AVEZ było jedyną formacją, która dawała nam jakiekolwiek nadzieje na wyjście poza schemat i powrót na usta europejskiej śmietanki. Polska brygada wielokrotnie ocierała się o upragnione turnieje, jednak nigdy nie dopięła swego. I może tego właśnie zabrakło. Przysłowiowej “kropki nad i”. A teraz jak na zjeżdżalni za dzieciaka – większość poleciałaby w dół, a na górę wespnie się tylko prawdziwy kozak. Wkrótce przekonamy się, z jakiej gliny ulepieni są nasi rodacy. 

Dwumecz z Actiną PACT nie przyniósł żadnej sensacyjnej historii. Do trzech razy sztuka – Kacper “Kylar” Walukiewicz po dwóch kapitulacjach na Nuke’u wreszcie przełamali kiepską passę. Tyle szczęścia nie było za to na Duscie2. Co prawda na tablicy wyników widniał bliźniaczy rezultat, jednak świętować mogła przeciwna strona. 

Jeżeli ktoś miał wątpliwości co do nowego projektu Illuminar Gaming, to w porządku, może je ciągle mieć, w końcu do podboju Europy daleka, nie wiadomo czy możliwa do pokonania droga, ale jedno trzeba im przyznać – na krajowym podwórku są prawdziwymi szefami. I to nieważne w jakim zestawieniu.

Najpierw jatka na Nuke’u, a potem podwyższone ciśnienie na Vertigo, jednak ostatecznie sześć punktów i humor, jak to mówią – gitówa. No może nie w watasze dzików, która serwer opuściła z podkulonym ogonem. Na kolejną wizytę muszą się o wiele lepiej przygotować, w końcu myśliwi tylko czekają na ich potknięcie. Strzelby naładowane spadkiem czekają na zwolnienie spustu i choć do tego jeszcze daleko, to pamiętajmy – beniaminkiem trudno być.

Wczorajsze wyniki ESL Mistrzostw Polski:

  • Actina PACT 10:16 AVEZ Esport (Nuke)
  • AVEZ Esport 10:16 Actina PACT (Dust2)
  • Izako Boars 3:16 Illuminar Gaming (Nuke)
  • Illuminar Gaming 16:14 Izako Boars (Vertigo)

Dziś kolejne dwie bitwy z faworytem i pretendentem i wydaje się, że tym razem niespodzianki ominą nas szerokiem łukiem. Gracze x-kom AGO powinni zgarnąć komplet punktów z pojedynku z CLEANTmixem, a Wiślacy planują dokonać tej samej sztuki w potyczce z Cyberwolves. Rozkład jazdy na dziś:

  • 18:30 – x-kom AGO vs CLEANTmix
  • 19:30 – CLEANTmix vs x-kom AGO
  • 20:30 – Cyberwolves vs Wisła All in! Games Kraków
  • 21:30 – Wisła All in! Games Kraków vs Cyberwolves

Wszystkie mecze można będzie obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze