Illuminar Gaming zakontraktuje skład Valoranta grający pod banderą Chakalaka

24.03.2021, 14:21:18

Długo czekaliśmy na pierwsze inwestycje rozpoznawalnych polskich organizacji w scenę Valoranta, ale wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie wreszcie dobiega końca. Jak udało się ustalić eweszlo.pl, Illuminar Gaming przetrze szlaki dla pozostałych gigantów rodzimego rynku i zakontraktuje jeden z najlepszych biało-czerwonych składów. Charakterystyczny trykoty IHG już niedługo przywdzieją zawodnicy grający do tej pory pod banderą Chakalaki. 

O zainteresowaniu polskich marek sceną Valoranta mówi się już od kilku miesięcy. Pierwsze podchody Illuminar Gaming do strzelanki Riot Games datuje się zresztą już na lato 2020 roku, kiedy to prowadzili oni rozmowy z THOSE GUYS, jednak wówczas wszelkie negocjacje spaliły na panewce. W międzyczasie nad Wisłą pojawiły się takie podmioty jak Ballista, a w nowy tytuł zainwestowały mniejsze formacje pokroju XPG Invicty czy AVEZ.

Redakcyjne źródła są jednak zgodne w kwestii tego, że po kilku tygodniach negocjacji Illuminar Gaming przyjmie pod swoje skrzydła Chakalake, czyli triumfatorów ostatniej edycji BeLoud Cup. Kolektyw dowodzony przez Karola „Nitro” Przedpełskiego jest aktualnie jednym z najlepszych w pełni biało-czerwonych składów, co udowodnił nie tylko na nadwiślańskim podwórku, ale również w Europie podczas kwalifikacji VCT.

Debiut Chakalaki pod nową banderą powinien nastąpić już podczas kolejnych kwalifikacji VCT Masters.

Skład Illuminar Gaming w Valorancie będzie prezentować się w następujący sposób: 

  • Karol „Nitro” Przedpełski
  • Grzegorz „grubinho” Ryczko
  • Kacper „AjMERiTO” Barszcz
  • Sebastian „snikk” Kamiński
  • Kamil „frontisde” Moroń

Fot. Fabryka Esportu

Tagi:
AjMERiTO Chakalaka frontside grubinho Illuminar Gaming nitro snikk VCT Masters
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze