Illuminar Gaming zakończy współpracę z dywizją CS:GO

Illuminar Gaming zakończy współpracę z dywizją CS:GO

29.04.2021, 17:15:59

Jak udało się ustalić eweszlo.pl, gruntowna przebudowa dywizji CS:GO będzie miała miejsce w szeregach Illuminar Gaming. Według źródeł redakcji, IHG po zaledwie trzech miesiącach pożegna się z piątką dowodzoną przez Patryka „Sidneya” Koraba i przemodeluje swoją strategię dotyczącą najpopularniejszego tytułu FPS na świecie. 

Niepokojące sygnały dotyczące Illuminar Gaming zaczynały docierać do redakcji już w ubiegłym tygodniu. Według źródeł portalu już wtedy rozpoczęło się zamieszanie dotyczące dalszej współpracy pomiędzy podopiecznymi Jędrzeja „bogdana” Rokity, a organizacją. Dziś wszystko wskazuje na to, że cała saga jest już na ostatniej prostej, a IHG lada moment zakończy współpracę z zespołem za porozumieniem stron.

Skład CS:GO, który wcześniej występował pod roboczą nazwą Groobies, dołączył do Illuminar Gaming w lutym 2021 roku. W obliczu formacji, w której znaleźli się tacy zawodnicy jak Mikołaj „mouz” Karolewski, Dominik „GruBy” Świderski czy Kuba „Markoś” Markowski, społeczność postawiła duże oczekiwania, które niestety nie znalazły odzwierciedlenia na serwerze.

Jedynym triumfem drużyny pozostaje ESEA Cash Cup Winter #5. Piotr „morelz” Taterka i jego kompani co prawda prezentowali momentami obiecującą formę, jednak w ogólnym rozrachunku zawodzili, czy to w kwalifikacjach, czy na krajowym podwórku, gdzie aktualnie zajmują miejsce w strefie spadkowej ESL MP. Dla kontrastu przewodzą co prawda w tabeli Polskiej Ligi Esportowej, jednak nie rekompensuje to do końca pozostałych porażek jak te w Esport Tour Pro Spring czy Fantasyexpo Cup Spring.

Jak udało się ustalić naszej redakcji, z organizacją pożegna się cała piątka graczy tworząca do tej pory skład IHG. Według źródeł portalu na pokładzie pozostanie jedynie Jędrzej „bogdan” Rokita, któremu zostanie powierzona misja budowy nowego rosteru opartego na młodych i perspektywicznych graczach.

Z Illuminar Gaming w najbliższych dniach powinni pożegnać się następujący zawodnicy: 

  • Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Patryk „Sidney” Korab
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Piotr „morelz” Taterka

*

Jako Illuminar Gaming dokonujemy zmiany w kontekście strategii dotyczącej dywizji CS:GO. Dalszych informacji należy oczekiwać w kolejnych dniach, jednak mogę zapewnić, że z zawodnikami rozstajemy się w dobrych relacjach – powiedział Fryderyk „Veggie” Kozioł, Head of Esports w Illuminar Gaming, zapytany przez nas o komentarz dotyczący raportu.

Fot. Illuminar Gaming / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze