Illuminar Gaming zagra na EU Masters! Koniec marzeń ESCA o finale Ultraligi

Illuminar Gaming zagra na EU Masters! Koniec marzeń ESCA o finale Ultraligi

04.08.2021, 21:20:26

Illuminar Gaming idzie jak burza. Gracze spod znaku Wielkiego Oka sprowadzili do parteru Team ESCA Gaming, eliminując Gasicieli z Ultraligi. IHG wkroczyło tym samym do małego finału sezonu, gwarantując sobie miejsce na podium, a także awans na European Masters!

Dla obu organizacji był to najważniejszy pojedynek aktualnego sezonu. Ba, dla Teamu ESCA Gaming mógł być to mecz prowadzący do panteonu najbardziej liczących się marek na polskiej scenie. Sami gracze – i to bez podziału na zespoły – walczyli z kolei o awans na międzynarodowej scenie. Stawka spotkania była przecież ogromna. Mówimy nie tylko o awansie do małego finału Mistrzostw Polski, ale przede wszystkim bilecie na European Masters.

Pokonując Team ESCA Gaming, Illuminar Gaming zagwarantowało sobie miejsce na podium Ultraligi. A – kto wie – być może to nie koniec ich podbojów. Wielkie Oko rozpoczęło przecież drogę w play-offach od drabinki przegranych i zdążyło zasiać już niemały terror. To za sprawą IHG z rozgrywkowej stawki wyleciało przecież K1CK. Dziś los jednej z najbardziej utytułowanych sekcji w Ultralidze podzielili natomiast wiceliderzy sezonu zasadniczego z TEG.

Podopieczni Bartłomieja „VoVa” Ryla rozpoczęli z przytupem, nie dając TEG najmniejszych szans podczas inauguracyjnej konfrontacji. W drugiej grze natomiast zgarnęli punkt po serii nieco bardziej zaciętych wymian. 

I choć Gasiciele próbowali wracać do rozgrywki, najpierw zgarniając mapę kontaktową, a następnie narzucając rywalom wysokie tempo, IHG nie zamierzało umożliwić dokonania reverse sweepa. Dziewiczy throw TEG? Jeśli jakakolwiek gra zasługuje na takie miano, to właśnie czwarta mapa dzisiejszego spotkania.

Illuminar Gaming 3:1 Team ESCA Gaming

Chciałoby się więc powiedzieć, że jeśli ktoś ma pokonać AGO ROGUE, to właśnie IHG. Chciałoby się, ale nie można, bo “śmiertelność” Łotrzyków już wczoraj udowodnili reprezentanci PDW. IHG do walki z obrońcami tytułu podejdzie więc nie bez szans.

Kto dołączy do PDW w wielkim finale? Czy Illuminar Gaming doprowadzi do kolejnej sensacji, eliminując AGO ROGUE? Jaki zespół wzniesie ostatecznie wyjątkowe trofeum? Ultraliga powróci już w przyszłym tygodniu. To wówczas zobaczymy rozstrzygnięcie. 

Fot. Illuminar Gaming

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze