Illuminar Gaming wraca z nowym składem CS:GO

Illuminar Gaming wraca z nowym składem CS:GO

11.02.2021, 19:06:02

Powiedzieć, że ostatnie miesiące Illuminar Gaming były tajemnicze, to jakby całkowicie przemilczeć temat. Organizacja traciła kolejnych pracowników, włodarzy – wszystkich. Teraz czas odbudować fundamenty. W szeregi iHG wstąpili Dominik “GruBy” Świderski i spółka, który dotychczas rywalizowali pod nazwą GROOBIES.

Krajowa szufla nas nie oszczędzała, w końcu większość rodzimych drużyn przeszła stanowczą reformę. Wielu zawodników nie tylko zmieniało, ale też najzwyczajniej zostało bez zatrudnienia. Po styczniowym szale transferów i ogłoszeń luty okazał się nieco mniej porywczy. Dziś jednak znów podpinamy się pod trakcję i ruszamy w zawrotnym tempie.

Illuminar Gaming zatrudnił nowy skład CS:GO, który w ostatnich tygodniach legitymował się nazwą GROOBIES. W jego skład wchodzą Dominik “GruBy” Świderski, Mikołaj “mouz” Karolewski, Patryk “Sidney” Korab, Piotr “morelz” Taterka, Kuba “Markoś” Markowski i Jędrzej “bogdan” Rakieta. 

Illuminar pozostawało bez aktywnego składu CS:GO od grudnia ubiegłego roku, gdy dość niespodziewanie organizacja postanowiła posadzić na ławce cały skład, który wkrótce miał stanowić o biało-czerwonej sile w Europie. Większość zawodników na brak zainteresowania nie musiała narzekać.

Zatrudnienie znaleźli już Janusz “Snax” Pogorzelski i Adrian “imd” Pieper, którzy bronią barw nowopowstałego Anonymo Esports. Do MAD DOGS PACT dołączył natomiast Arek “Vegi” Nawojski. Michał “mono” Gabszewicz wylądował w Izako Boars, natomiast Paweł “reatz” Jańczak zasilił szeregi przebudowanego x-kom AGO. Jeden z posadzonych na ławce nigdzie się jednak nie ruszył. 

Przed nowym składem Illuminar Gaming niesamowicie trudne wyzwanie. Drużyna ma przed sobą nie tylko znakomite wyniki poprzednich piątek reprezentujących organizację, ale też spojrzenie społeczności. Na naszych oczach buduje się bowiem zupełnie nowa struktura w iHG. A to wszystko pod batutą nowego Head of Esports – Fryderyka “Veggiego” Kozioła.

Na papierze? Same znajome twarze, jednak wszystko składa się we współgrającą kompozycję. Na papierze nie da się jednak strzelać głów, dlatego czekamy, aż odnowione iHG przedstawi się nam na serwerze.

Nowy skład Illuminar Gaming wygląda następująco:

  • Dominik “GruBy” Świderski
  • Mikołaj “mouz” Karolewski
  • Patryk “Sidney” Korab
  • Piotr “morelz” Taterka
  • Kuba “Markoś” Markowski
  • Jędrzej “bogdan” Rokita – trener

Debiut to termin bliżej nieokreślony. O wszystkich nowinkach będziemy was na bieżąco informować. 

***

Illuminar już wkrótce zadebiutuje w europejskim turnieju, którego nazwy organizacja na tę chwilę nie chce ujawniać. Poza tym nowy skład będzie rywalizować w nadchodzącym sezonie Polskiej Ligi Esportowej.

iHG najprawdopodobniej odpuści całkowicie wyczeprujący proces kwalifikacyjny do ESEA Premier i spróbuje wskoczyć na ten szczebel poprzez ESL Mistrzostwa Polski. A jak dostanie się do rywalizacji o krajowy czempionat – poprzez eliminacje czy zaproszenie? Ta kwestia na tę chwilę pozostaje tajemnicą.

Fot. GG League / Illuminar Gaming/ Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze